قـــوربــاغــه کر

نویسنده : محمد سه شنبه 31 تیر 1393 05:28 ب.ظ  •   

حكایت : قـــوربــاغــهداستانی برای نشان دادن قدرت كلام قدرت زندگی و مرگ در زبان و كلام ماست .

داستانی برای نشان دادن قدرت كلام

قدرت زندگی و مرگ در زبان و كلام ماست .

  

گروهی قورباغه از بیشه ای عبور می كردند . دو قورباغه از بین آنها درون چاله ای عمیق افتادند . وقتی كه قورباغه های دیگر دیدند كه چاله خیلی عمیق است گفتند : شما حتما" خواهید مرد . دو قورباغه سعی كردند از چاله بیرون بپرند . قورباغه ها مرتب فریاد می زدند : بایستید شما خواهید مرد . سرانجام یكی از قورباغه ها به آنچه كه قورباغه های دیگر می گفتند اعتنا كرد و ناامید دست از تلاش كشید و به زمین افتاد و مرد .

قورباغه دیگر به سختی و با تمام توان به تلاش خود ادامه داد . دوباره فریاد زدند : به خودت زحمت نده ، دیگر نپر ، تو خواهی مرد . اما قورباغه به پریدن ادامه داد وسرانجام توانست از آنجا خارج شود، وقتی اواز چاله خارج شد قورباغه های دیگر گفتند : « نمی شنیدی كه ما چه می گفتیم ؟»

قورباغه به آنها توضیح داد كه ناشنواست . او فكر می كرد آنها تمام مدت او را تشویق می كردند .

 

دو نتیجه از یك داستان :

 

1 -  قدرت زندگی و مرگ در زبان و كلام ماست . یك واژه دلگرم كننده به كسی كه ناامید است می تواند موجب پیشرفت او شود و كمك كند در طول روز سرزنده باشد .

 

2 -  یك واژه مخرب می تواند فرد ناامید را نابود كند . مواظب آنچه كه می گویید باشید . با كسانی كه بر سر راه شما قرار می گیرند از زندگی بگویید . كلمات قدرتمند هستند ... بیشتر اوقات درك این موضوع كه « چگونه یك كلمه دلگرم كننده و شوق انگیز می تواند راهی به این طولانی را طی كند » برای انسان ها سخت است .

 

همه انسان ها می توانند حرف بزنند و روح دیگران را جذب خود كنند و لحظات سخت را سپری كنند ، اما فقط یك فرد ویژه و یك انسان خاص است كه چنین زمان هایی را صرف تشویق دیگران می كندآخرین ویرایش: - -

لیست چشم پزشکان معتمد راهنمایی و رانندگی

نویسنده : محمد سه شنبه 31 تیر 1393 01:15 ب.ظ  •   

لیست دبیرستان های دخترانه منطقه 11
لیست محصولات خودرو سواری کاویان
لیست قیمت و مشخصات لب تاپ dell inspiron 14 i5
لیست شبکه های ماهواره ای پخش کننده ی فیلم
لیست اسامی شرکتهای صنایع غذایی
لیست اسامی عاملین روغن موتور نفت وپارس کرج وشهریار

چشم

فوق تخصص چشم تبریز
ارایش چشم کرهای
ارایش چشم عربی 2009
چشمانی به رنگ عسل از زهره کلهر
اموزش انواع ارایش چشم
چشم پزشکی قرارداد با بیمه طلایی اردبیل site:http://imageha.ir

پزشکان

برنامه حضور پزشکان در بیمارستان امام رضا مشهد
پیدا کردن شماره نظام پزشکی پزشکان
لیست دندانپزشکان طرف قرارداد بیمه ایرانمشهد
پزشکان تحت قرارداد بیمه طلایی گرگان
اسامی پزشکان ارتوپد در اهواز
بهترین پزشکان زیبایی در تهران

معتمد

تعویض گواهینامه لیست پزشک معتمد
لیست چشم پزشکان معتمد راهنمایی و رانندگی
پزشک معتمد ناجا تهران ادرس
آزمایشگاه معتمد محیط زیست قزوین
لیست پزشكان معتمد برای معاینه چشم گواهینامه
ادرس پزشکان معتمد نیروی انتظامی مشهد

راهنمایی

اعلام نتایج امتحانات مدرسه پسرانه راهنمایی نمونه جوادالائمه
سوالات المپیاد ریاضی سوم راهنمایی خراسان رضوی 90
دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی رانندگی
مدارس استعداد های درخشان راهنمایی اصفهان
نتایج ازمون ورودی مدارس نمونه دولتی راهنمایی سال89-88
جواب خودارزیابی ادبیات سوم راهنمایی

و

مدل های مانتوهاوکت های سایز بزرگ
نوشته زیبا برای یک دوست خوب
پاورپوینت نكات جالب قرآن
نحوه تماس با بچه های فیزیک
آموزش دوخت لباس نوزادان عکس
نمونه پایان نامه حقوق

رانندگی

دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی رانندگی
مدرک نیاز برای گواهینامه رانندگی المثنی
پرداخت خلافی راهنمایی رانندگی
سوال در مورد رانندگی با گواهینامه ب1
بازی تحت وب انلاین رانندگی ماشین
آموزش رانندگی با ال 90

آخرین ویرایش: - -

اجبار یک زن در تهران به بی شرمانه ترین کار !

نویسنده : محمد سه شنبه 31 تیر 1393 12:59 ب.ظ  •    ارسال شده در: گریه های ما

اجبار یک زن در تهران به بی شرمانه ترین کار !

پای یک فیلم در میان است؛ آزار و اذیت جنسی یک مادر کار را به اخاذی از او کشانده، ماجرایی که در پایتخت رخ داده است چه ابعاد ناگفته ای دارد؟

اجبار یک زن در تهران به بی شرمانه ترین کار !

مردی شیطان صفت که با آزار و اذیت زنی بیوه از او اخاذی می‌کرد، توسط ماموران کلانتری شناسایی و به اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

هفته گذشته بود که راز ابلیس بزرگ تهران توسط قربانیش آشکار شد و قرار است این مرد به سزای اعمال شیطانی خود برسد.

17 سال پیش زن جوانی به نام «مریم» با همسرش از یکی از شهرهای استان شرقی کشور به پایتخت سفر کردند. روزهای خوبی با یکدیگر سپری می کردند، اگرچه بعضی اوقات سخت می گذشت ولی چون با یکدیگر بودند و همیشه لبخند بر لبشان بود مشکلات یکی از پس از دیگری سپری می شد.

پس از 10 سال سکونت در یکی از محلات جنوبی تهران ناگهان شوهر «مریم» به دلیل سکته قلبی جان خودش را از دست داد و مریم با دخترش که تنها یک سال داشت، تنها شد و به اجبار برای تامین هزینه های زندگی شروع به کار کرد.

«مریم» که مادری مهربان بود، همیشه به دنبال دخترش در مدرسه می رفت تا همیشه و در هر لحظه کنار او باشد تا «آزاده» (دخترش) هیچگاه نبود پدر را احساس نکند.

این روند نیز ادامه داشت تا اینکه یک روز که «مریم» به دنبال «آزاده» رفته بود، آن روز وقت تنگ بود و «مریم» باید زودتر به سرکارش بازمی گشت به همین دلیل یک تاکسی را به صورت دربست کرایه کرد.در بین راه «آزاده» که دلتنگ پدر بود از مادر خواست تا آخر هفته به سر قبر پدرشان بروند و برای شادی روحش دعایی بخوانند.

با صحبت های «آزاده»، راننده تاکسی که «ناصر» نام داشت از بیوه بودن زن جوان در داخل خودرویش با خبر شد و همانجا نقشه های شیطانی خود را طراحی کرد.

«ناصر» فردای آن روز نیمه های شب به در خانه «مریم» مراجعه کرد و با ترفندی توانست وارد خانه شود و با بستن دست و پای آزاده، مادرش را مورد آزار و اذیت قرار داد و از آنچه بر سر «مریم» آورده بود، فیلم گرفت و همین بهانه ای شد برای آزارهای مکرر این مرد شیطان صفت.

سرهنگ امید بهمنیاری رییس کلانتری 152 خانی آباد نو با اعلام این خبر، افزود: به دنبال اظهارات شاکیه مأموران ضمن ارائه آموزش های لازم با متهم قرار صوری گذاشته و زمانی که «ناصر» برای دریافت وجوه قسط به در خانه «مریم» مراجعه کرده بود، شناسایی و به کلانتری انتقال می یابد

آزار و اذیت ها ادامه داشت تا اینکه چهار ماه پیش «ناصر» خودروی گران قیمتی با اقساط ماهانه 12 میلیون ریال خریداری کرد، ولی توانایی باز پس دادن آن را نداشت به همین دلیل با ربودن «آزاده» و تهدید «مریم» او را بر آن داشت تا برای فراهم کردن مبلغ مورد نیازش دست به هر اقدام نامشروع و شنیعی بزند.

«مریم» پس از انجام خواسته های مرد شیطان صفت و باز پس گرفتن دخترش محل زندگیش را سریعا عوض کرد و به محله ای دیگر رفت، چند هفته ای گذشت و خبر از «ناصر» نداشت تا هفته گذشته که برای گرفتن کارنامه دخترش به مدرسه رفت.

هنگام بازگشت به خانه بازهم «ناصر» سد راهش شد و او را داخل خودرو کشاند و پس از آزار و اذیت، درخواست مبلغ 12 میلیون تومان وجه نقد را کرد که این بار «مریم» با مراجعه به گشت کلانتری خانی آباد نو راز بزرگترین «ابلیس» تهران را فاش کرد.

سرهنگ امید بهمنیاری رییس کلانتری 152 خانی آباد نو با اعلام این خبر، افزود: به دنبال اظهارات شاکیه مأموران ضمن ارائه آموزش های لازم با متهم قرار صوری گذاشته و زمانی که «ناصر» برای دریافت وجوه قسط به در خانه «مریم» مراجعه کرده بود، شناسایی و به کلانتری انتقال می یابد.

رییس کلانتری 152 خانی آباد نو گفت: پرونده متهم برای پیگیری ویژه بنا بر دستور قضایی به اداره 16 پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شده است.

بررسی حقوقی پرونده

در این ماجرای تاسف بار چند اتهام متوجه ناصر است که به بررسی هر یک از آنها می پردازیم :

زنا یا تجاوز؟

در ابتدا باید برای دادگاه ثابت شود که مریم تمایل به این کار داشته است یا خیر؟

اگر مریم تمایل به این کار داشته و با علم به آن دست به ارتکاب جرم زده باشد جرم هر دو زنا است ، حال باید دید زنای محصنه است یا غیر محصنه؟

در صورتی که ناصر هم مجرد باشد هر دو به مجازات زنای غیر محصنه محکوم می شوند حد شرعی‌ آن‌ در صورت‌ ثبوت‌ در نزد حاكم‌ شرع‌،صدضربه‌شلاق‌ در دفعه‌ اول‌ تا سوم‌ ودر دفعه‌ چهارم‌ كشتن‌است‌ و اگر ناصر متاهل بوده و مرتکب زنا شده ،زنای محصنه است و مجازاتش سنگسار می باشد.

حال اگر مریم تمایل به این کار نداشته و ناصر به زور به وی تجاوز کرده باشد جرم وی تجاوز به عنف است.

هر انسانی حق دارد در مواقع احساس خطر به دفاع از جان، مال و ناموس خود و افرادی كه دفاع از آن‌ها بر وی واجب است اقدام كند. تهدید و اخاذی هم از مواردی است كه می‌تواند برای افراد ایجاد نگرانی و خطر كند. همان طور كه می‌دانیم تهدید در لغت به معنای بیم‌دادن و ترساندن است كه عرف و قانون نیز همین تلقی را از این عنوان دارند. قانونگذار در ماده 669 قانون مجازات اسلامی درخصوص عنصر قانونی جرم، تهدید و اخاذی بیان می‌دارد «هر كس دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی و شرافتی یا مالی و یا به افشای سری(رازی) نسبت به خود یا بستگان او نماید اعم از این كه به این واسطه تقاضای وجه و یا تقاضای انجام امر یا ترك فعلی را نموده و یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا 74 ضربه یا زندان از 2 ماه تا 2 سال محكوم خواهد شد.»

در این ماده تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی یا افشای سر(راز) نسبت به خود یا بستگان از موضوعات تهدید تلقی شده است.

آدم‌ربایی یکی دیگر از معضلاتی است که متاسفانه در کشور ما وجود دارد و افراد با انگیزه‌های متفاوتی همچون مالی، انتقام، تجاوزات جنسی، امحاء آثار جرم و ... شخص قربانی را می‌ربایند و آزادی او را سلب می‌کنند
آدم ربانی

آدم‌ربایی یکی دیگر از معضلاتی است که متاسفانه در کشور ما وجود دارد و افراد با انگیزه‌های متفاوتی همچون مالی، انتقام، تجاوزات جنسی، امحاء آثار جرم و ... شخص قربانی را می‌ربایند و آزادی او را سلب می‌کنند.

در این پرونده ناصر به منظور فراهم کردن مبلغ مورد نیازش توسط مریم دست به ربودن فرزند وی می زند.

طبق ماده 621 قانون مجازات اسلامی هرکس به قصد مطالبه وجه یا مال یا به قصد انتقام یا به هر منظور دیگر به عنف یا تهدید یا حیله یا به هر نحو دیگر شخصا" یا توسط دیگری شخصی را برباید یا مخفی کند به حبس از پنج سال تا پانزده سال محکوم خواهد شد

کیفیات تشدید مجازات در جرم آدم ربایی: طبق ماده 621 قانون مجازات اسلامی در صورتی که سن ربوده شده کمتر از 15 سال باشد یا ربودن با وسیله نقلیه انجام گیرد یا به ربوده شده آسیب جسمی یا حیثیتی وارد شود مرتکب به حداکثر مجازات تعیین شده محکوم خواهد شد.

حرف آخر...

شاید یکی از دلایل این حادثه شوم نگاه های آزار دهنده اجتماعی به زنان بیوه است. اگر چه این نگاه در گذشته بسیار بدتر بوده و اکنون نگاه معتدل تری نسبت به این زنان وجود دارد. اما هنوز هم این زنان مورد آزار نگاه ها و افکار پلید برخی مردان هواسران قرار می گیرند.

اگر ما می خواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم، لازم است نگاه نامناسب به زنان بیوه را از بین ببریم و به فکر این زنان باشیم.

نداسادات پاکنهاد / وکیل پایه یک دادگستری / تبیانآخرین ویرایش: - -

اسرائیلی‌ها اجساد‌رابه بیابان‌منتقل‌می‌کنند

نویسنده : محمد شنبه 28 تیر 1393 05:16 ب.ظ  •   

اسرائیلی‌ها اجساد‌رابه بیابان‌منتقل‌می‌کنند

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بالا رفتن تلفات جانی رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم برای مخفی ساختن تلفات و آثار مربوط به آن دچار چالش جدیدی شده است.

سردار سید‌محمد باقر‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس اظهار داشت: آمار تلفات جانی رژیم صهیونیستی به تدریج بالا می‌رود و این رژیم برای مخفی ساختن تلفات و آثار مربوط به آن دچار چالش جدیدی شده است.
 
مشاور عالی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در امور دفاع مقدس و ترویج فرهنگ شهیدان بیان کرد: برابر اخبار واصله رژیم صهیونیستی در صدد بر آمده است شبانه با اعزام آمبولانس‌های نظامی اجساد کشته‌شدگان را از محل بیمارستان مرکزی «برزیلا مدیکال» واقع در «اشکول» و بیمارستان مرکزی «آسوتا مدیکال» واقع در «تلاویو» به نقاط ناشناخته جدیدی در اطراف بیابان‌های این دو شهر انتقال دهد.
 
کارشناس تلفات انسانی جنگ از تاسیس قبرستان‌های جدید در این مناطق خبر داد و یادآور شد: رژیم صهیونیستی طی بخشنامه‌ای تمام بیمارستان‌های شهرهای فلسطین اشغالی را موظف ساخته است تا اجساد کشته‌شدگان این رژیم را تا چند روز نگهداری کنند تا با آمادگی قبلی توسط ماموران امنیتی در نقاط از پیش تعیین شده دفن شوند.

کد خبر:196481 -

آخرین ویرایش: - -

هدف کری از مذاکره تست اراده ایران

نویسنده : محمد سه شنبه 24 تیر 1393 07:36 ق.ظ  •    ارسال شده در: گریه های ما

هدف کری از مذاکره تست اراده ایران 

یک دیپلمات آمریکایی فاش کرد هدف جان‌کری از مذاکره با محمدجواد ظریف ارزیابی اراده ایران است.گزارشگر شبکه بی‌بی‌سی با انتشار این خبر نوشت؛ کری در دومین دیدار با ظریف بر ارزیابی اراده ایران می‌پردازد. دیپلمات‌های آمریکایی به خبرنگاران گفته‌اند کری در این دیدار همتای ایرانی‌اش را برای «گرفتن تصمیم‌های سخت» تحت فشار قرار می‌دهد.وزرای خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا بعد از دیدار با وزیر امور خارجه ایران و تاکید بر جدی بودن اختلاف‌ها وین را ترک کردند، اما وزیر خارجه آمریکا برای ادامه مذاکرات دو جانبه با ایران همچنان در هتل محل‌ مذاکرات است.در همین حال روزنامه لس‌آنجلس تایمز در تحلیلی بلوف‌آمیز مدعی شد آمریکا بدون امتیازدهی قابل توجه ایران، مذاکرات را تمدید نمی‌کند! لس آنجلس تایمز نوشت:‌«آمریکا تاکید کرده بدون دریافت امتیازات قابل توجه هسته‌ای از ایران طی روزهای آتی، زمان مذاکرات را بعد از پایان ضرب‌الاجل 29 تیر ماه (20 ژوئیه) تمدید نخواهد کرد.

این روزنامه آمریکایی افزود: مقام‌های واشنگتن روز شنبه هشدار دادند اگر ایران طی چند روز آینده امتیازات قابل توجهی واگذار نکند، آنها نیز درصدد تمدید مدت مذاکرات برنخواهند آمد. آمریکا و متحدانش در پی پیشبرد مذاکرات هسته‌ای با ایران قبل از 20 ژوئیه هستند و گرفتن امتیازات قابل ملاحظه است و در عین حال مقام‌های عالی واشنگتن تصریح کرده‌اند که طرفین هنوز بر سر ظرفیت غنی‌سازی مجاز برای ایران اختلافات جدی دارند.به نوشته لس آنجلس تایمز، یک مقام ارشد تیم اوباما تاکید کرده است: گرچه طرفین طی این 5 ماه و مذاکراتی که تقریباً هر روز در جریان بوده به پیشرفت‌هایی دست یافته‌اند اما ایران هنوز در برخی مسائل کلیدی از موضع خود که به عقیده ما غیرقابل اجرا و نامناسب است، کوتاه نیامده است.نویسنده این مقاله درباره بیانات هفته گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی راجع به مذاکرات هسته‌ای و موضع ایران نوشت:‌ آیت‌الله خامنه‌ای معمولاً سعی می‌کند خود را از موضوعات خاص هسته‌ای دور نگه دارد اما وی در گفته‌های هفته قبل خود با استفاده از ادبیاتی تخصصی و فنی اعلام کرد ایران خواهان افزایش ظرفیت غنی‌سازی خود به مقیاس صنعتی است.

لس‌آنجلس تایمز افزود: تحلیلگران معتقدند سخنان آیت‌الله خامنه‌ای پیامی به مذاکره‌کنندگان غربی است که ایران در برابر قدرت‌ها تسلیم نمی‌شود.این روزنامه یادآور شد تیم اوباما می‌خواهد حجم کنونی برنامه هسته‌ای ایران با 10 هزار سانتریفیوژ، به شدت کاهش یابد و تنها «میزان بسیار ناچیزی» از آن برجا بماند چرا که معتقد است ایران می‌تواند مانند بسیاری از کشورها اورانیوم غنی شده را از منابع خارجی بخرد.این روزنامه افزود: با این وجود به نظر می‌رسد سخنان هفته گذشته آیت‌الله خامنه‌ای بیش از هر زمان دیگری حکایت از این دارد که وی توافقی را خواهد پذیرفت که با معیارهای ایران تطابق داشته باشد.


آخرین ویرایش: - -

قدردانی از مواضع بسیار مناسب رئیس‌جمهور و دولت در حوادث غزه/ تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی هویت واقعی جامعه را بر هم خواهد زد

نویسنده : محمد سه شنبه 24 تیر 1393 07:30 ق.ظ  •    ارسال شده در: مطالب جالب

رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت:

قدردانی از مواضع بسیار مناسب رئیس‌جمهور و دولت در حوادث غزه/ تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی هویت واقعی جامعه را بر هم خواهد زد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، بخش هایی از معارف پرمحتوا و والای نهج البلاغه، و چند نکته اخلاقی را مطرح کردند.
به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگارانبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (دوشنبه) در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، بخش هایی از معارف پرمحتوا و والای نهج البلاغه، و چند نکته اخلاقی را مطرح کردند. 

رهبر انقلاب اسلامی در بخش اول سخنان خود، با استناد به بخشهایی از فرمان حکومتی حضرت امیرالمومنین علی (ع) به مالک اشتر، توصیه هایی کلی در خصوص مراقبت از بیت المال و حساس بودن نسبت به چگونگی استفاده از آن، و پرهیز از «اقدام شتابزده به هنگام عصبانیت، تندی اخلاق، تیزی زبان و نخوت و غرور»، بیان کردند و افزودند: حضرت علی (ع) تنها راه رهایی از این صفات و رفتارهای ناپسند را، مالک شدن انسان بر نفس خود از طریق ارتباط قلبی و معنوی و عملی با خداوند متعال می دانند. 

ایشان، تلاوت همراه با تدبر قرآن و استفاده از فرصت ماه مبارک رمضان و اعمال این ماه را از جمله مهمترین راهها برای ارتباط با خدا و تسلط بر نفس برشمردند. 

رهبر انقلاب اسلامی بعد از بیان نکاتی اخلاقی، به موضوع فرهنگ و دغدغه های فرهنگی اشاره کردند و با تأکید بر اینکه خطاها و اشتباهات فرهنگی به راحتی قابل جبران نیست، گفتند: ضروری است در عرصه فرهنگی سیاستهای نظام به درستی درک و اِعمال شود. 

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: هرگونه تغییر مسیر فرهنگ از چارچوب نظام اسلامی، موجب برهم خوردن انتظام فکری و هویت واقعی جامعه خواهد شد. 

ایشان در ادامه به اهمیت بخش کشاورزی اشاره کردند و با اظهار نگرانی از تبدیل و تغییر کاربری زمینهای کشاورزی گفتند: نابودی زمینهای کشاورزی یک خسارت غیرقابل جبران است و باید وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت از محیط زیست بطور جدی با این پدیده برخورد کنند. 

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث تأسف بار غزه و کشتار بیرحمانه مردم بویژه زنان و کودکان فلسطینی، موضع گیری رئیس جمهور و اقدامات دولت را بسیار مناسب و بجا دانستند و تأکید کردند: مسائل غزه واقعاً مصیبت بار است و رژیم صهیونیستی با سوءاستفاده از غفلت دنیای اسلام، این فجایع را مرتکب می شود. 

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: کشتار مردم غزه به دست صهیونیست های غاصب، باید دولتها و ملتهای اسلامی را به خود بیاورد تا دست از اختلاف بردارند و با یکدیگر متحد شوند. 

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور در گزارشی از فعالیت‌های 11 ماهه دولت گفت: ایجاد آرامش در بخشهای مختلف کشور، مهار تورم، تلاش برای رفع مشکل رکود اقتصادی و ایجاد رونق اقتصادی، اجرای مرحله جدید هدفمندی یارانه‌ها، تامین امنیت غذایی اقشار آسیب پذیر، کاهش هزینه های درمانی و قرار گرفتن همه مردم تحت پوشش بیمه، برنامه ریزی برای حل مشکلات زیست محیطی، کنترل آبهای مرزی و بروز کردن ساختار کشاورزی و افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز از جمله مهمترین فعالیت ها و برنامه های دولت یازدهم است. 

روحانی موفقیت های دولت را مرهون الطاف الهی، حمایتهای مردم و پشتیبانیهای رهبر معظم انقلاب دانست و تاکید کرد: امیدورایم مجموعه اقدامات دولت بتواند آینده بهتری را برای آحاد ملت فراهم کند. 

در پایان این دیدار، حاضران نماز مغرب و عشا را به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای اقامه و روزه خود را همراه با ایشان افطار کردند.
مطالب مرتبط :


برچسب ها: برچسب ها: رهبری ، دیدار ، هیئت ، دولت ، رئیس ، جمهوری Bookmark and Share ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 24 تیر 1393 07:36 ق.ظ

(18+) + تصویر

نویسنده : محمد یکشنبه 22 تیر 1393 07:11 ق.ظ  •    ارسال شده در: گریه های ما

دردناک ترین عکس جهان را ببینید (18+) + تصویر

کودکی فلسطینی درحالی‌که برادر خردسالش را در آغوش کشیده در بمباران هوایی رژیم صهیونیستی به غزه به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت (ع)، در روز پنجم تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تعداد شهدای فلسطینی به ۱۰۱ شهید و مجروحان به ۷۰۰ زخمی افزایش یافته است.

آمار‌ها نشان می‌دهد یک چهارم کشته‌ها در نوار غزه کودک هستند. در میان زخمی‌ها این رقم حتی بیشتر است و اکثریت ششصد زخمی، زن و کودک هستند.

بنا به گزارش پایگاه خبری روزنامه الاخبار لبنان، ۲۲ کودک زیر ۱۶ ساله در میان شهدای فلسطینی مشاهده می‌شود.

شایان ذکر است حقوقدانان و پزشکان فلسطینی، رژیم صهیونیستی را در تهاجم به نوار غزه، به استفاده از سلاح ممنوعه نیز متهم کرده اند. «اشرف قدرت» سخنگوی وزارت بهداشت در غزه به خبرگزاری آناتولی گفت: بسیاری از شهدایی که به بیمارستان‌های نوار غزه منتقل شده‌اند اجسادشان کاملا سوخته و یا از هم پاشیده شده بود. این اتفاق نشان می‌دهد سلاحی که اشغالگران استفاده می‌کنند سلاح مرگباری است که اجساد قربانیان را متلاشی می‌کند. معاینات اولیه مجروحان این حوادث نیز این نظریه را تایید می‌کند.

اما دردناک ترین و دلخراش ترین عکسی که از شهدا و زخمی‌های حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه در این روزها منتشر شده است، یک نوجوان فلسطینی را نشان می دهد که درحالی‌که برادر خردسالش را در آغوش کشیده، هردو در بمباران هوایی شبانه رژیم صهیونیستی به غزه به شهادت رسیده‌اند.

http://www.abna.ir/cache/image/2014/07/11/878f77da2793c9ce33a0d27bdcd74d64.jpg

شاید این نوجوان مظلوم، برادرش را در آغوش گرفته بوده تا او از صدای هواپیماها و بمب های اسرائیلی ها نترسد؛ اما ناگهان ...

... خوشا آنان که اینک در جوار رحمت الهی، بی ترس و با امنیت آرمیده اند، و چه عاقبتی خواهند داشت مهاجمان ددمنش اسرائیلی و سران مزدور عرب ... وسیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون.آخرین ویرایش: یکشنبه 22 تیر 1393 07:12 ق.ظ

جزییات حضور محققان ایرانی در پایگاه تحقیقاتی روسیه

نویسنده : محمد سه شنبه 17 تیر 1393 08:16 ق.ظ  •    ارسال شده در: مطالب جالب


جزییات حضور محققان ایرانی در پایگاه تحقیقاتی روسیه
"وحید چگینی" رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در گفتگو با ایرنا، اظهار داشت: موضوع حضور محققان ایرانی در پایگاه تحقیقاتی کشور روسیه در حاشیه چهل و هفتمین نشست شورای اجرایی کمیسیون بین دولت‌های اقیانوس شناسی در پاریس با رییس هیات نمایندگی این کشور مطرح شد و بعد از انجام مذاکرات دوجانبه بین دو نماینده ایران و روسیه، نماینده کشور روسیه پذیرفت محققان ایرانی در پایگاه جنوبگان این کشور حضور یابند که اکنون جزییات این حضور و هزینه اجرای آن در دست بررسی است.

چگینی تاکید کرد: کشورهای عضو معاهده جنوبگان در تلاش هستند تا حضور دیگر کشورها را در قطب جنوب محدودتر کنند بنابراین باید هر چه زودتر وارد قطب جنوب شویم تا در آینده برای حضور ایران مشکلی پیش نیاید. اکنون 52 کشور عضو معاهده جنوبگان هستند که از این تعداد 30 کشور در قطب جنوب پایگاه تحقیقاتی دارند که برخی کشورها مانند روسیه، شیلی و آرژانتین پایگاه‌های زیادی دارند، به عنوان مثال کشور روسیه 10 پایگاه تحقیقاتی دارد.

رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی گفت: قطب جنوب دارای منابع غنی معدنی بسیاری است بنابراین کشورها در تلاشند تا در جنوبگان پایگاه داشته باشند از این رو کشورهای عضو معاهده جنوبگان در تلاش برای محدود کردن حضور کشورها هستند بنابراین باید برنامه‌ریزی‌ها برای حضور ایران در قطب جنوب با سرعت بیشتری پیش رود که این مساله باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.


آخرین ویرایش: - -

افراطی‌های اصلاح‌طلب و پروژه تهدید روحانی

نویسنده : محمد سه شنبه 17 تیر 1393 08:11 ق.ظ  •   

باشگاه خبرنگاران گزارش می‌دهد
رادیکال‌های اصلاح طلب که منفعت جناحی‌شان اقتضاء می‌کند با غوغاسالاری فضای سیاسی کشور را غبارآلود جلوه دهند، برآنند تا با برجسته کردن نقش خود در رای آوردن دکتر روحانی، پایه‌های سرمایه اجتماعی رییس جمهور را لرزان نشان دهند و در نتیجه وی را یک رییس جمهور عاریه‌ای معرفی کنند.
به گزارش‌خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، با گذشت بیش از یک سال از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و تحقق حماسه سیاسی،جریانی خاص همچنان با مصادره نتایج انتخابات مزبور، بدنبال سهم خواهی و باج خواهی سیاسی است.

تئوریسین‌ها و کنشگران جریان مذکور که کارنامه سیاسی‌شان مشحون از قانون ستیزی و هنجارشکنی است، پس از انتخابات 24 خرداد 92 که با پیروزی مشی اعتدال همراه بود، با گرفتن ژست‌های طلبکارانه سعی کردند این پیروزی را به نام خود ثبت کنند. 

این افراد که عمدتا منتسب به طیف تندرو جریان اصلاح طلبی هستند، در یک سال اخیر سعی کرده‌اند در مطبوعات زنجیره‌ای تحت نفوذ خود، چنین القاء کنند که پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بواسطه حمایت اصلاح طلبان بوده است.

"پایگاه اجتماعی دکتر روحانی بواسطه انتساب وی به جریان اصلاح طلبی است"، این گزاره‌ای است که اصلاح طلبان در طول یک سال اخیر چه بصورت تلویحی و چه بصورت مستقیم در نشریات، سخنرانی‌ها و گعده‌های سیاسی خود بر آن تاکید کرده‌اند.  
  
رادیکال‌های اصلاح طلب که منفعت جناحی‌شان اقتضاء می‌کند با غوغاسالاری فضای سیاسی کشور را غبارآلود جلوه دهند، برآنند تا با برجسته کردن نقش خود در رای آوردن دکتر روحانی، پایه‌های سرمایه اجتماعی رییس جمهور را لرزان نشان دهند و در نتیجه  وی را یک رییس جمهور عاریه‌ای معرفی کنند.

هدف اصلاح طلبان افراطی از کلید زدن این پروژه در وهله نخست باج خواهی و سهم خواهی سیاسی است، به این معنا که طیف مذکور با وام دارنشان دادن رییس جمهور سعی دارد عناصر و نیروهای بدسابقه خود را  به بدنه دولت تحمیل کند.

وزارت کشور و وزارت علوم دو وزارتخانه‌ای هستند که از همان ابتدای روی کار آمدن دولت، مطمح نظر رادیکال‌های اطلاح‌طلب قرار گرفت و عناصر این جریان تلاش کردند با تصاحب کرسی‌های این دو وزارتخانه کلیدی، اغراض سیاسی و جناحی خود را به دولت یازدهم تحمیل کنند و همچنین عواقب رفتارهای هنجارشکنانه خود را به گرده رییس جمهور محترم وانهند.

شاید بتوان هدف دیگر اصلاح طلبان افراطی از وام دار نشان دادن دکتر روحانی به خود را سوق دادن وی به مواضع ساختارشکنانه ارزیابی کرد.

بی‌تردید اصلاح‌طلبان تندرو چه در زمان تسلط بر قوای مجریه و مقننه و چه در زمان ورشکستگی سیاسی هیچگاه از مواضع ساختارشکنانه خود عقب نشینی نکردند و از هر فرصت و مجالی برای تخطئه حاکمیت و ارزش‌های انقلاب اسلامی بهره جستند.

آزادی بی قیدوبند مطبوعات در قالب احیاء انجمن صنفی روزنامه نگاران، صدور مجوز برای گشایش احزاب منحله و آزادی زندانیان و مجرمین سیاسی و محصورین فتنه 88 تنها بخشی از مطالبات اصلاح‌طلبانی است که دولت یازدهم را وامدار خود می‌دانند. 

البته سهم خواهی و تحمیل نظر به دولت از سوی اصلاح طلبان افراطی تنها به عرصه سیاست داخلی محدود نمی‌شود، بلکه در عرصه فرهنگی نیز جریان مذکور با تفکرات التقاطی و بعضا آمیخته با ابتذال خود سعی در حاشیه سازی برای دولت و شخص رییس جمهور دارد. 

نگاهی به کارنامه اصلاح طلبان افراطی در زمان تصدی بر دستگاه‌های فرهنگی کشور نشان می‌دهد که این طیف با اتخاذ سیاست‌های غلط و وارداتی، وضعیت فرهنگی کشور را تا حد زیادی با چالش مواجه کرده بود و اعضای این جریان بعضا نقش بازوی اجرایی ناتوی فرهنگی غرب را ایفا می کردند.

بنابراین ضرورت دارد تا دولتمردان از پیروی و متابعت از اصلاح طلبان افراطی بویژه در عرصه مقولات فرهنگی احتراز ورزند و بیاد آورند که مقام معظم رهبری ضمن نامگذاری امسال با عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" تاکید کردند که فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است چرا که همچون هوایی است که تنفس می‌کنیم.

همانطور که در ابتدای این مرقومه اشاره شد، اصلاح طلبان افراطی از یک سال پیش تلاش زیادی را برای سهم خواهی و باج گیری از دولت به کار بسته‌اند، آن‌ها که زمانی سبد رای دکتر روحانی را تماما متعلق به خود می‌پنداشتند، حالا با گرفتن ژستی ماخوذ به حیا مدعی‌اند سهم و باجی در کار نیست و هدفشان توفیق برنامه‌های اصلاح‌طلبانه! دولت است.

حجاریان که خود را تئوریسین اصلاحات می‌داند، اخیرا طی مصاحبه‌ای با روزنامه زنجیزه‌ای آرمان مدعی شد اعضای طیف متبوعش تا آنجا که توانسته‌اند برای آقای روحانی مایه گذاشته‌اند؛ حجاریان همچنین علت عدم حمایت کامل اصلاح‌طلبان از روحانی را اصرار و ابرام وی بر مستقل بودن دانست و تلویحا متذکر شد در صورت پذیرش پرچسب اصلاح طلبی از سوی روحانی، تیغ تیز انتقادات اصلاح طلبان دامن او را نخواهد گرفت.
 
حجاریان اگرچه در مصاحبه اخیرش، سهم خواهی از دولت را انگی دانسته است که در صورت نزدیکی بیش از پیش اصلاح‌طلبان به رییس جمهور از سوی دسته راستی‌ها به جناح مزبور چسپانده خواهد شد، اما در جای جای این مصاحبه و سایر مصاحبه‌هایش می‌توان ردپای باج گیری از دولت را مشاهده کرد.
              
گفتنی است نامبرده پیش‌ از روی کار آمدن دولت یازدهم طی مصاحبه‌ای با هفته نامه "آسمان" به صراحت اعلام کرده بود،  روحانی ابزار فشار از پایین(نام دیگر پایگاه اجتماعی در ادبیات اصلاح طلبی) ندارد و به همین دلیل باید متوجه باشد رأی خویش را مدیون "خاتمی" و "هاشمی" است.

از دیگر چهره‌های وابسته به اصلاح‌طلبان که از همان ابتدا تلاش زیادی را برای یکی کردن سبد رای دکتر روحانی با اصلاح‌طلبان و به تبع آن سهم خواهی سیاسی بکاربست، "حسین مرعشی" از اعضای حزب کارگزاران سازندگی بود، وی پیش از تشکیل کابینه یازدهم طی مصاحبه ای با روزنامه توقیف شده بهار اعلام کرد: اصلاح طلبان برنده شده‌اند چرا در کابینه نباشند. 
 
"صادق زیبا کلام" از تحلیل‌گران منتسب به جریان اصلاح طلبی است که عامل پیروزی روحانی را بدنه اجتماعی اصلاح طلبان می‌داند و معتقد است: "اگر بدنه اجتماعی اصلاح طلبان به سمت آقای روحانی نرفته بود آقای روحانی فی نفسه یکی دو میلیون رای بیشتر نداشت".

"محمد علی ابطحی" معاون رییس دولت اصلاحات و از اعضای مجمع روحانیون از دیگر اصلاح طلبانی بود که وارد گود سهم‌خواهی از دولت یازدهم شد و صریحا اعلام کرد: در ماجرای ائتلاف اصلاح‌طلبان با روحانی، سهم‌خواهی به درستی صورت نگرفت و آنها باید قبل از انتخابات بر سر سهم خود شرط‌های بیشتری می‌گذاشتند!
  
  رفتارهای دکتر روحانی در یک سال اخیر نشان داده ‌است که ایشان دارای روحیه‌ای مستقل است و از رفتن به زیر یوغ اصلاح طلبان و حتی شیوخ آن‌ها نیز اکراه دارد، بنابراین اصلاح طلبان افراطی باید دندان طمع خود را بکنند و از گرفتن ژست‌ها و دادن شعارهایی در حمایت از دولت با هدف سهم خواهی پرهیز کنند. 


آخرین ویرایش: سه شنبه 17 تیر 1393 08:12 ق.ظ

یک حلقه مار 2 متری که به بالکن یک واحد مسکونی پناه برده بود توسط آتش نشانان بدام افتاد.

نویسنده : محمد دوشنبه 16 تیر 1393 06:21 ق.ظ  •   


یک حلقه مار 2 متری که به بالکن یک واحد مسکونی پناه برده بود توسط آتش نشانان بدام افتاد.
در پی تماس شهروندان با سامانه 125، مبنی بر مشاهده ماری بزرگ در منزل، آتش نشانان ایستگاه 18 را به خیابان قائم مقام فراهانی اعزام کرد.

سید عباس حسینی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این خصوص گفت: این حادثه دریک ساختمان مسکونی اتفاق افتادو ساکنان یکی از واحد مسکونی با دیدن ماربزرگی در بالکن خود، وحشت زده شده و از آتش نشانی تقاضای کمک کردند.

او در مورد چگونگی پیدا شدن مار در این ساختمان گفت: ظاهرا مالک طبقه دوم این ساختمان اقدام به نگهداری چند حلقه مار در منزل خود کرده بود که یکی از این مارها بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری صاحبش از داخل واحد مسکونی فرار کرده و به بالکن طبقه پائین(اول) افتاد که موجب ترس و وحشت ساکنان آن شد.

این فرمانده آتش نشانی گفت: آتش نشانان به محض حضور یافتن در محل حادثه، بلافاصله با استفاده از تجهیزات انفرادی و ابزار مخصوص، این مار بزرگ را بدام انداخته و سپس به محل نگهداری حیوانات وحشی انتقال دادند.
 


آخرین ویرایش: - -

«تور نظامی» و «تور علمی»

نویسنده : محمد شنبه 14 تیر 1393 11:04 ب.ظ  •    ارسال شده در: فناوری های علمی

اشاره ظریف رهبر انقلاب به اظهارات نپخته یک مسئول بلندپایه سیاست خارجی/
توصیه معنادار رهبر انقلاب به برگزاری «تور نظامی» و «تور علمی» برای برخی مسئولین

گروه سیاسی- رجانیوز: اظهارات هفته گذشته رهبر انقلاب در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه های سراسر کشور اگر چه حاوی نکات مهمی بود، اما از یکی از مهم ترین بخش های آن، آنطور که باید تا امروز در رسانه ها رمزگشایی نشده است.

به گزارش رجانیوز، ایشان در بخشی از سخنان خود با اشاره به توانایی های علمی پیشرفته کشورفرمودند:
 
 
«یک وقتى یکى از مسئولین کشور درباره‌ى مسائل نظامى یک نظرى داده بود که خب مطابق واقع نبود؛ بنده گفتم یک "تور نظامى" براى مسئولین کشور قرار بدهید؛ بیایند یک خرده‌اى در محیطهاى نظامى گردش کنند، حقایقى را، واقعیّاتى را ببینند، معلوماتشان نسبت به موجودىِ نظامى کشور بالا برود. حالا در مورد مسائل علمى هم متأسّفانه گویا همین‌جور است؛ باید یک "تور علمى" بگذاریم براى مسئولین در بخشهاى مختلف.»
 
این بخش از اظهارات رهبر انقلاب به نظر می رسد اشاره ای ظریف به اظهارات احساسی و نپخته محمد جواد ظریف در آذرماه سال گذشته است که در جمع دانشجویان دانشگاه تهران به بهانه دفاع از پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی، توان نظامی کشور در برابر آمریکا را نادیده گرفت و گفت: «غربی‌ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند، از مردم ایران می‌ترسند. آیا فکر کردید آمریکا که می‌تواند با یک بمب، تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟ آیا واقعا به خاطر قدرت نظامی، آمریکا جلو نمی‌آید؟ بر اساس کدام سند فکر می‌کنید آمریکا می‌تواند به اطلاعات نظامی ما دست پیدا کند؟»
 
گفتنی است در همان برهه بسیاری از مقامات ارشد نظامی کشور به این اظهارات سطحی و نپخته واکنش نشان داده و تصریح کردند که متاسفانه آقای ظریف اطلاعات لازم درباره توانایی دفاعی و موشکی کشور را ندارد.
 
به عنوان مثال، سردار دهقان وزیر دفاع دولت تدبیر و امید در دی ماه 92 در سخنانی در مراسم بزرگداشت شهیدان حاج احد کاظمی و حاج حسان اللقیس با اشاره به اظهارات ظریف در دانشگاه تهران اظهار کرد: «جایی گفته شد که آمریکا اگر بخواهد می‌تواند نظام دفاعی ما را از کار بیندازد، اما ملت ما نماد عینی شعار "ما می‌توانیم" و اینکه آنها امروز نمی‌توانند کاری کنند از سر دلسوزی نیست، بلکه توان آن را ندارند.»
 
دهقان با بیان اینکه ما احتیاجی به سلاح هسته‌ای نداریم، تصریح کرد: «اما به لحاظ سلاح‌هایی که ما را در نبرد نامتقارن بر آمریکا پیروز کند، در اوج هستیم.»
 
چند روز بعد سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران نیز گفت: «من توضیح دادم ایشان (ظریف) تجربه و تخصص این بحث را ندارند درست است که ایشان را یک دیپلمات صاحب نظر می دانیم ولی در مسائل نظامی و امنیتی تجربه نداشتند. به هیچ وجه این طور نیست که سیستم دفاعی ما با دو بمب از بین برود. ممکن است یک سری از زیر ساخت ها از بین برود ولی توان موشکی و توانمندی های استراتژیک سپاه به طوری است که اگر هزاران بمب بزنند شاید بتوانند 10 تا 20 درصد توان موشکی سپاه را بکاهند.»
 
سردار وحیدی رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نیروهای مسلح نیز در اردیبهشت ماه سال جاری با هشدار نسبت به تصور معکوس درباره ضعف و قدرت خود و دشمن گفت: «ضعف امروز دشمن در از دست دادن قدرت پیش بینی است به عنوان مثال آنها تصور می کردند فتنه های سال های 78 و 88 پیروز می شود، اما اینگونه نشد لذا نباید برای دشمن توانمندی های فوق العاده تصور کرد.»
 
مطالب مرتبط:
 
 


آخرین ویرایش: - -

ردپای همکار "مشایی" در سفر تفریحی مسئولان شهرستان خوی به مالزی و ترکیه!

نویسنده : محمد چهارشنبه 11 تیر 1393 03:15 ب.ظ  •    ارسال شده در: گریه های ما

باشگاه خبرنگاران گزارش می‌دهد
در حالی چندی پیش برخی مسئولان ارشد شهرستان خوی در یک سفر تفریحی به مالزی و ترکیه رفتند که طبق گفته یک منبع آگاه هزینه این سفر از سوی یک سرمایه‌دار که از همکاران مشایی به شمار می‌رود، تامین شده است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، چندی پیش خبر مسافرت تفریحی شهردار، برخی اعضای شورای شهر و یک مسئول ارشد شهرستان خوی به ترکیه و مالزی با هزینه شخصی یک سرمایه‌دار در رسانه‌ها منتشر شد. 

در این راستا یک منبع آگاه به باشگاه خبرنگاران گفت: این شخص سرمایه‌دار که به عنوان خیر مسجد‌‌ساز نیز از آن یاد می‌شود از نزدیکان مشایی در دولت دهم است. 

وی گفت: شخص مذکور چندین سال قبل معاون فرماندار شهرستان خوی بود و ثروت خود را از طریق مرز رازی خوی به دست آورده است. 

این منبع آگاه اظهار داشت: شخص به اصطلاح خیر همکار اقتصادی گروه العقیلی امارات متحده عربی است که ملیت ایرانی دارد و در دبی منزل مسکونی داشته و قریب به اتفاق اکثر پروژه‌های عمرانی شهرستان خوی توسط این شخص اجرا می‌شود. 

وی تاکید کرد: باید اضافه کنم شخص مذکور پیش از انتصاب در سمت رسمی هیچ‌گونه دارایی نداشت بلکه در سه سال پایانی دولت دهم اقدام به انباشت ثروت کرد، به طوری که در حال حاضر ثروت این شخص بیش از هزار میلیارد تومان است. 

هم چنین منبع آگاه در مورد نیت فرد به اصطلاح خیر برای پرداخت هزینه سفر تفریحی مسئولان شهرستان خوی گفت: ظاهرا قرار است مسئولان شهرستان خوی که در این سفر حضور داشتند با واگذاری زمینی به این شخص موافقت کنند! 

در حالی از این شخص به عنوان خیر مسجدساز نام برده می‌شود که قرار است به ساخت مصلی شهرستان خوی کمک کند اما معلوم نیست هزینه پرداختی ساخت این مصلی از کجا تامین شده و یا خواهد شد. 

برای پیگیری ماجرای سفر مسئولان شهرستان خوی موضوع را با نماینده این شهرستان در میان گذاشتیم. وی در ابتدا در پاسخ به این پرسش که آیا شما هم در این سفر حضور داشتید گفت: خیر، من در این سفر حضور نداشتم. 

موید حسینی‌صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در این باره به باشگاه خبرنگاران گفت: دقیقا از موضوع اطلاع ندارم. 

وی افزود: گویا تعدادی از اعضای شورای شهر، شهردار و یک مسئول ارشد شهرستان خوی به همراه فرزندش با هزینه شخصی یک سرمایه‌دار به ترکیه و مالزی سفر کرده‌اند. 

حسینی‌صدر ادامه داد: این که اهداف سفر چه بوده و با هزینه چه کسی سفر صورت گرفته اطلاعات دقیقی ندارم ولی افکار عموم می‌طلبد در این رابطه مسئولان پاسخگو باشند. 

نماینده خوی در پایان گفت: امیدواریم مسئولان شفاف‌سازی کنند تا افکار عمومی خدشه‌دار نشود. 


آخرین ویرایش: - -

نمایندگان اهل سنت مجلس: تنها راه حل بحران عراق پیروی از سخنان مقام معظم رهبری است

نویسنده : محمد شنبه 7 تیر 1393 06:58 ب.ظ  •    ارسال شده در: گریه های ما

نمایندگان اهل سنت مجلس: تنها راه حل بحران عراق پیروی از سخنان مقام معظم رهبری است

«نسیم» سیستان و بلوچستان: نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهارنظر بی‌سابقه‌ای از آمریکا خواسته که اقدام عملی در تحولات عراق نداشته باشد. نتانیاهو در جریان مصاحبه‌‌ با شبکه "ان بی سی" درگیری در این کشور را منازعه‌ای میان شیعه و سنی خوانده و اظهار داشت: "آنچه امروز در خاورمیانه، ‌عراق و سوریه می‌بینید؛ دشمنی شدید میان شیعیان افراطی‌ که از سوی ایران هدایت می‌شوند و سنی‌های تندرو است که رهبری آن‌ها را القاعده، داعش و دیگران بر عهده دارند."

وی در ادامه‌ ضمن هشدار به آمریکا برای ‌همکاری نکردن با ایران، عنوان داشت: "اکنون این گروه‌ها دشمن ایالات متحده هستند و زمانی که دشمنان شما با یکدیگر می‌جنگند؛ یکی از آن‌ها را تقویت نکنید بلکه هر دو را تضعیف کنید."

برخی تحلیلگران سیاسی نیز سیاست کلی رژیم صهیونیستی را در سوریه تضعیف همه طرف‌های درگیر که به نوعی در زمان فعلی و یا آینده می‌توانند تهدید باشند؛ عنوان کرده بودند. "جروزالیم پست" از رسانه‌های صهیونیستی اخیراً فاش کرده که استراتژی درخواستی نتانیاهو از آمریکایی‌ها درباره تحولات عراق، استفاده از داعش برای ضربه‌زدن به ایران بوده است.

 عربستان سعودی نیز که طی دو سال اخیر بسیاری از همکاری‌های منطقه‌ای آنها با رژیم صهیونیستی علنی شده؛ رسماً تحولات عراق را انقلاب خوانده است. این نوع موضع‌گیری‌ها نشان می‌دهد که عربستان همانند سوریه مأموریت پیدا کرده تا تحولات عراق را به سمت دو قطبی کردن شیعه و سنی بکشاند. این در حالی است که هزاران نفر از مردم اهل سنت از مناطق تحت تصرف داعش گریخته‌اند و از خشونت‌های این گروه به شدت ناراضی هستند. علاوه بر این تاکنون بسیاری از علمای اهل سنت در عراق همگام با مرجعیت شیعه علیه داعش فتوای جهاد داده‌اند. برخی تحلیلگران سیاسی معتقدند طراحی آمریکایی‌ها این بود که با فراهم کردن فضا برای ورود علنی ایران به تحولات عراق دو قطبی کردن شیعه و سنی را علاوه بر داخل عراق، به سطح منطقه‌ای بکشاند.

این در حالی است که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب چند روز قبل در دیدار با رئیس و مسئولان عالی دستگاه قضائی و همچنین رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های مراکز استان‌ها فرمودند: "در قضیه عراق قدرت‌های سلطه‌گر غربی و به طور مشخص رژیم ایالات متحده آمریکا، درصدد سوء‌استفاده از جهالت‌ها و تعصب‌های تعدادی عوامل بی‌اختیار هستند." 

                                                                                                                        

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان مقامات آمریکایی که تلاش می‌کنند قضایای عراق را یک جنگ مذهبی قلمداد کنند؛ بیان داشتند: "آنچه که در عراق روی داده جنگ شیعه و سنی نیست؛ بلکه نظام سلطه با استفاده از پس‌ مانده‌های رژیم صدام به عنوان مهره‌های اصلی و عناصر تکفیریِ متعصب به عنوان پیاده نظام، تلاش برای برهم زدن ثبات و آرامش عراق و تهدید تمامیت ارضی این کشور دارد."

ایشان خاطر نشان کردند: "عوامل اصلی فتنه در عراق با سنی‌های مومن و معتقد به استقلال عراق همان اندازه خصومت دارند که با شیعه دشمن هستند. دعوای اصلی در عراق میان کسانی است که می‌خواهند عراق به اردوگاه آمریکا ملحق شود و کسانی که خواهان استقلال عراق هستند."

آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر این که خود عراقی‌ها، قادر به مقابله با این آتش افروزی و از بین بردن آن هستند افزودند: "ما با دخالت آمریکایی‌ها و دیگران در مسائل داخلی عراق به شدت مخالفیم و آن را تأیید نمی‌کنیم؛ زیرا معتقدیم دولت و ملت عراق و مرجعیت دینی این کشور توانایی تمام کردن این فتنه را دارند و ان‌شاء‌الله آن را تمام خواهند کرد."

                                                                                                                            

*نماینده اهل سنت سراوان در مجلس: علمای اهل سنت در عراق پیرو رهبری هستند

در این باره هدایت‌الله میرمرادزهی از نمایندگان اهل سنت در مجلس در گفتگو با «نسیم» اظهار داشت:  تحولات عراق و سوریه ریشه در دشمنی سران استکباری غرب با اسلام و مسلمین دارد. آنها تلاش می‌کنند از دل این تحولات اختلافاتی بوجود آورند که تماماً به نفع خوشان باشد. مردم عراق امروز نسبت به گذشته بسیار آگاه هستند و  طبق قانون اگر نقدی به دولت داشته باشند؛ می‌توانند انتقاد و بحث و تبادل نظر کنند. اما این که عده‌ای شورش مسلحانه کنند و بگویند می‌خواهند برای یک کشور و ملت تصمیم‌گیری کنند؛ قابل پذیرش نیست. راه حل این معزل فعالیت‌های مدنی است نه این که تروریست‌ها امروز در عراق مدعی دفاع از مردم اهل سنت باشند. مردم عراق، مردم هوشیاری هستند و هرگز فریب چنین فضای رسانه‌ای را نخواهند خورد. آن عده کمی که در برخی شهرهای عراق فریب چنین جریاناتی را خورده‌اند نیز به زودی حقیقت را می‌فهمند.

این نماینده اهل سنت افزود: ملت عراق به سمت یکارچگی در برابر تروریست‌های تکفیری در حال حرکت است و به زودی جهان "ید واحد" ملت عراق را خواهد دید که چگونه جلوی سوءاستفاده برخی جریانات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را می‌گیرد. ما باید در پی این باشیم که احکام خداوند و قرآن را پیاده کنیم و به قانون‌های کشوری احترام بگذاریم. این جور نباشد که هر کس منافع شخصی خود را در نظر بگیرد. کشورهای مختلفی را اطراف ایران می‌بینیم که از جمهوری اسلامی الگو می‌گیرند؛ پس بنابراین باید درست عمل کنیم.

میرمرادزهی درباره نقش نخبگان سیاسی اهل سنت در قبال تحولات عراق، اظهار داشت: نخبگان سیاسی در وضعیت فعلی باید بر اساس مبانی شرعی موضع‌گیری کنند. امروز نخبگان سیاسی اهل سنت الگویی مانند رهبر معظم انقلاب را دارند که با پیروی از ایشان خیالشان از بابت انجام تکلیف راحت است. اگر امروز نخبگان سیاسی کشور قدر این رهبر را ندانند؛ در آینده دچار کفران نعمت خواهند شد.

وی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب اصلی‌ترین شیوه حل بحران عراق را بیان کرده‌اند؛ افزود: امروز مرجعیت و علمای اهل سنت در عراق با پیروی عملی از رهبری همین راه حل حکیمانه را دنبال می‌کنند و پیروزی از آن ملت عراق خواهد بود.

                                                                                                                                    

*نماینده چابهار در مجلس: توصیه‌های رهبری درباره عراق حکیمانه‌ترین موضع درباره تحولات عراق است

یعقوب جدگال از دیگر نمایندگان اهل سنت مجلس در گفتگو با «نسیم» بیان داشت: آمریکا و اسرائیل چون در سوریه نتیجه نگرفتند امروز برای پیشبرد اهدافشان ناامنی‌های عراق را ایجاد کرده‌اند.

وی با اشاره به دشمنی دیرینه آمریکا و اسرائیل با اسلام افزود: آنها  برای تفرقه مسلمانان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و هر زمان در پوششی این اقدام را انجام می‌دهند. امروز عراق محل طراحی آنها برای تفرقه‌اندازی میان مسلمانان در این کشور اسلامی است.

نماینده چابهار در مجلس افزود: فتوا جهاد و حضور به موقع علمای اهل سنت و تشییع، کار را برای تکفیری‌ها بسیار دشوار کرده است. به لطف همین ورود بود که امروز تکفیری‌ها در پیشروی با مانع رو به رو شده‌اند و خود مردم شیعه و سنی عراق برای دفاع وارد صحنه شده‌اند.

جدگال با اشاره به این که کشتار مسلمان به حکم قرآن حرام قطعی است؛ بیان داشت: داعشی‌ها مزدور و حقوق بگیر اسرائیل و آمریکا هستند و کارشان دریافت پول در ازای اجرایی کردن اهداف برخی کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای است.

وی با اشاره به این که همه نمایندگان اهل سنت در مجلس اقدامات تکفیری‌ها در سوریه و عراق را به صراحت محکوم می‌کنند؛ افزود: خطاب به نخبگان سیاسی می‌گویم که فریب ظواهر را نخورند و مسئله عراق را عمیقاً مورد مطالعه قرار دهند و اسیر القا رسانه‌های بیگانه نشوند.

جدگال در پایان تأکید کرد: تأکید رهبر انقلاب به واگذاری بحران و حل آن به مردم، دولت، علمای اهل سنت و مرجعیت در عراق، بهترین روش برای ختم این تحولات است و قطعاً از میان همه پیشنهاداتی که تاکنون بسیاری از رهبران دنیا داده‌اند؛ عاقلانه‌تر، عادلانه‌تر و حکیمانه‌تر است.

                                                                                                                  

*نماینده خاش در مجلس: در صورت اجرایی شدن رهنمودهای رهبری، ملت عراق به زودی جشن پیروزی می‌گیرند

حمیدرضا پشنگ، نماینده خاش در مجلس نیز در گفتگو با «نسیم» اظهار داشت: جهان اسلام طی چند دهه اخیر مورد هدف غرب برای دشمنی قرار گرفته است. آنها سال‌ها است که بررسی می‌کنند چگونه اتحاد و انسجام مسلمانان را به هم بزنند و به این نتیجه رسیده‌اند که باید اختلافات مذهبی، قومی و قبیله‌ای در کشورهای اسلامی راه بیندازند. آنها تنها در ایران نتوانسته‌اند به هدف خود برسند و این امر بی‌شک مدیون رهبری بی‌نظیر رهبر معظم انقلاب است. با این وجود در کشور عراق، سوریه و افغانستان آنها درگیری‌های قومی و مذهبی را تقویت می‌کنند و در رأس این اختلاف‌اندازی آمریکا و اسرائیل قرار دارند.

این نماینده اهل سنت در مجلس با اشاره به این که تحولات عراق ترفند اسرائیل برای ایجاد راه تنفس است؛ عنوان داشت: رژیم صهیونیستی، در جنگ‌های 22 روزه، 33 روزه و حتی هشت روزه آخر ضربات سنگینی از جریان مقاومت خورد و با بیداری اسلامی در منطقه به دنبال ایجاد فرصت تنفس برای خود است. پس مانده‌های رژیم بعثی و جریان داعش در عراق بحران درست کرده‌اند. قربانیان این اتفاقات مردم بی‌پناه و بی‌گناه شیعه و سنی هستند. هدف اصلی داعش و باقیمانده‌های حزب بعث همان چیزی است که آمریکا و اسرائیل به دنبال آن هستند.

پشنگ با تقدیر از فتوای جهاد مرجیعت و علمای اهل سنت علیه تکفیری‌ها در عراق، افزود: هر ضربه‌ای که امروز به عراق وارد شود در واقع موجب تضعیف اسلام است. در این ماجرا تنها اسرائیل سود می‌برد. یقیناً این اتفاقات مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد و مخلان امنیت عراق به زودی نابود می‌شوند. امروز مردم شیعه و سنی عراق خود به صحنه جهاد ورود کرده‌اند و همین بسیج مردمی تکفیری‌ها را عقب رانده است.

وی در پایان تأکید کرد: امروز جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب برای جهان اسلام تبدیل به یک الگو شده و در همین قضایای عراق همگان خواهند دید که مردم، دولت و علمای عراق با اطاعت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، به زودی جشن پیروزی برگزار می‌کنند.آخرین ویرایش: - -

ایران تحریم تسلیحاتی سازمان ملل را نقض کرده است

نویسنده : محمد شنبه 7 تیر 1393 12:18 ب.ظ  •   

ادعای رویترز در آستانه دستیابی به توافق جامع هسته‌ای

ایران تحریم تسلیحاتی سازمان ملل را نقض کرده است

در حالیکه تلاش‌ها برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای قوت گرفته است،هیاتی از کارشناسان سازمان ملل متحد مدعی شد که محموله تسلیحاتی که چندی پیش توسط اسرائیل توقیف شد، از ایران ارسال شده بود.
به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری رویترز در گزارشی ادعا کرد: یک هیات از کارشناسان سازمان ملل متحد پس از تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که محموله تسلیحاتی که چندی پیش توسط اسرائیل توقیف شد، از ایران ارسال شده بود. به ادعای این هیات کارشناسان سازمان ملل، این موضوع حاکی از نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه تهران است.

بر اساس این ادعا  به این موضوع در گزارش محرمانه سازمان ملل متحد  اشاره شده است که یک نسخه از این گزارش روز جمعه در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته است.

اعلام نتایج تحقیقات این هیات کارشناسان سازمان ملل در حالی صورت می‌گیرد که تنها چند روز به آغاز دور بعدی مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین باقی مانده است. هدف این گفتگوها، دستیابی دو طرف به یک موافقتنامه است که به تدریج باعث لغو تحریم‌های بین المللی علیه تهران خواهد شد.

مقامات اسرائیل پیشتر ادعا کرده بودند تسلیحات توقیف شده قرار بود به غزه ارسال شود.در همین راستا "حماس" این ادعا را جعلی  خواند. این در حالی است که هیات کارشناسان سازمان ملل متحد در این باره اعلام کردند این تسلیحات به مقصد سودان ارسال شده بود.

این گزارش که توسط هیات کارشناسان ایران شورای امنیت سازمان ملل متحد در 14 صفحه تنظیم شده است، هیچ اشاره ای به نوار غزه به عنوان مقصد احتمالی این محموله تسلیحاتی نمی کند.

کارشناسان سازمان ملل متحد پس از تحقیق درباره این پرونده و بازرسی محموله توقیف شده و اسناد مربوط به حمل بار، به نتایج فوق رسیدند. 

نیروی دریایی اسرائیل مدعی شده بود این کشتی را در دریای سرخ و پیش از رسیدن به سودان رهگیری کرده است.

در ادامه این گزارش در اشاره به تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه تهران ادعا شده است: این هیات به این نتیجه رسیده است که محموله تسلیحات و مواد مربوطه که در کشتی "کلوس سی" بارگیری شده بود، حاکی از نقض تعهدات ایران بر اساس پاراگراف پنجم قطعنامه 1747 است.


هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل تا کنون به درخواست‌های مطرح شده برای اظهار نظر درباره این موضوع پاسخی نداده است.

انتشار گزارش هیات کارشناسان سازمان ملل به کمیته تحریم های ایران در حالی انجام شد که تنها چند روز بیشتر به ضرب الاجل توافق میان ایران و شش کشور قدرتمند جهان در وین باقی نمانده است. این موضوع به طور آشکارا باعث رنجش روسیه شده است.

"ویتالی چورکین" سفیر روسیه در سازمان ملل متحد هفته گذشته اعلام کرد هر گونه اطلاعاتی که توسط حقایق قطعی و ملموس پشتیبانی نمی شود، می تواند تاثیری منفی بر جریان مذاکرات گروه 1+5 با ایران داشته باشد. 


آخرین ویرایش: - -

جریانی که در توهم داشتن پایگاه اجتماعی بالا سیر می‌کند/ ضرورت بازخوانی انتخابات دومین دوره شوراها و شکست مفتضحانه اصلاح‌طلبان فراری

نویسنده : محمد شنبه 7 تیر 1393 12:16 ب.ظ  •    ارسال شده در: گریه های ما

جریانی که در توهم داشتن پایگاه اجتماعی بالا سیر می‌کند/ ضرورت بازخوانی انتخابات دومین دوره شوراها و شکست مفتضحانه اصلاح‌طلبان فراری

مشارکت حزب منحله‌ای است که از منظر وزارت کشور و کمیسیون ماده 10(مراجع قانونی رسیدگی به امور احزاب و تشکل‌های سیاسی) وجود خارجی ندارد، اما اعضاء این حزب منحله پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته باز هم به میدان تبلیغات سیاسی بازگشتند و ضمن مصادره پیروزی شکننده این انتخابات، نیروهای انقلاب را آماج هجمه‌های رسانه‌ای قرار دادند و به غسل تعمید اقدامات هنجارشکنانه گذشته خود پرداختند.
به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، با گذشت یک سال از انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و خلق حماسه سیاسی، اعضای یک حزب منحله با مصادره انتخابات، در جراید و مطبوعات متوهم تحت لوای خود از محبوبیت و مقبولیت در بدنه و گرانیگاه اجتماع سخن می‌گویند و نیروهای انقلاب را متهم به افراطی‌گری می‌کنند و تعجب برانگیز آنکه از دوستان و همقطاران فراری و التجاء یافته به دامن بیگانگان خود برای بازگشت به میهن دعوت به عمل می‌آورند. 

مشارکت حزب منحله‌ای است که از منظر وزارت کشور و کمیسیون ماده 10(مراجع قانونی رسیدگی به امور احزاب و تشکل‌های سیاسی) وجود خارجی ندارد، اما اعضاء این حزب منحله  پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته باز هم به میدان تبلیغات سیاسی بازگشتند و ضمن مصادره پیروزی شکننده این انتخابات، نیروهای انقلاب را آماج هجمه‌های رسانه‌ای قرار دادند و به غسل تعمید اقدامات هنجارشکنانه گذشته خود پرداختند.

یک نمونه از مواضع قابل تامل مشارکتی‌های افراطی که پس از انتخابات سال گذشته اتخاذ شد، به اظهارات محمد رضا خاتمی در مصاحبه با روزنامه اعتماد در آذر 92 بازمی گردد، وی که روزگاری نه چندان دور ردای دبیرکلی حزب منحله مشارکت را برتن داشت در مصاحبه با روزنامه اعتماد بدون اشاره به آسیب‌هایی که در اثر قانونشکنی بازندگان انتخابات 88 به ملت و حاکمیت رسید با گرفتن ژستی حق به جانب و طلبکارانه  گفت: "از طلب 88 گذشتیم"! اما اصلاح طلبان افراطی به طور عام و مشارکتی‌ها به طور خاص در تکمیل پروژه القاء محبوبیت و مقبولیت خود، با ارسال پالس‌هایی برای دوستان و هم قطاران خارج نشین خائن به ایران خود، آن‌ها را دعوت به بازگشت به وطن می‌کنند.

"ابراهیم نبوی" هزل نویس اصلاح طلب که چند سالی است در بلژیک سکنی گزیده و به پادوی رسانه‌ای اپوزیسیون تبدیل شده است در مهر ماه سال گذشته بحث بازگشت خود به ایران را مطرح کرد و از سایر همفکران و همقطارانش برای بازگشت به میهن دعوت به عمل آورد.


 
دعوت اعضاء حزب منحله مشارکت و سایر اصلاح طلبان از همفکران خود برای بازگشت به ایران در حالی است که بنا به اضهارات صریح مقامات عالی رتبه قضایی کشور، این افراد به دلیل اقدامات هنجار شکنانه و قانونشکنانه خود در جریان فتنه 88 در صورت بازگشت به ایران از سوی دستگاه قضا برای رسیدگی به پرونده تخلفاتشان احضار خواهند شد و با کیفرخواست دادستانی مواجه خواهند شد.

"آیت الله آملی لاریجانی" رییس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی در تارخ 2 مرداد 1392 در حالی که بحث بازگشت فتنه گران فراری به کشور ترجیع بند اظهارات برخی اصلاح طلبان شده بود،  با صراحت و قاطعیت از برخورد با فتنه گران سخن گفت و اظهار داشت:"در این مدت اخیر کسانی که اهل فتنه سال 88 و در جریان اصلاحات قائل به سکولاریزه شدن کشور و سیاست بودند و راه امام (ره) را بر نمی‌تافتند دوباره سر برآورده‌اند و گویی افعی جانشان گرما خورده است و به جنبش افتاده‌اند اما اشتباه می‌کنند چرا که امت تفکرات این گروه را برنمی‌تابد و تعرّب بعد از هجرت در ایران اسلامی ما جایی ندارد".

اما مشارکتی‌هایی که این روزها از مقبولیت و مشروعیت خود در بدنه اجتماعی سخن می‌گویند، بد نیست به بازخوانی انتخابات دومین دوره شوراها نیز بپردازند، انتخاباتی که به زعم آن‌ها دموکراتیک ترین انتخابات برگزارشده از زمان مشروطه در ایران بود و از قضا با نه قاطع مردم به اصلاح طلبان افراطی به طور عام و مشارکتی‌ها به طور خاص همراه شد.

شکست سنگین حزب منحله مشارکت(نماینده تام اصلاح طلبان) در انتخابات دومین دوره شوراها در سال 81 در شرایطی رقم خورد که دولت و مجلس در قبضه افراطیون مشارکتی و مجاهدین انقلاب بود و اعضای این تشکل‌ها برای سوء استفاده از منابع و امکانات عمومی و دولتی جهت جلب نظر رای دهندگان با هیچ مانعی مواجه نبودند، به گونه‌ای که در این انتخابات، اصلاح طلبان افراطی هزینه‌های هنگفتی را از بیت المال جهت تبلیغات برای خود صرف کردند. 

از سویی دیگر در انتخابات شوراهای دوم، اصلاح طلبان سازوکاری را طراحی کرده بودند تا با حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان، زمینه برای کاندیدا شدن چهره‌های منتسب به تشکل‌های غیرقانونی و معاند نظیر نهضت آزادی فراهم شود و مشارکتی‌ها بتوانند در پوشش تکثر و تنوع نامزدها، افراد وابسته به خود را روانه شوراهای شهری کنند.

مقام معظم رهبری که در جریان برگزاری انتخابات دومین دوره شوراها در 9 اسفند 1381 به منطقه کنارک از توابع شهرستان چابهار سفر کرده بودند، ضمن حضور در یکی از شعب اخذ رای به منع قانونی رای دادن افراد غیربومی در شهرهای کمتر از یکصدهزار نفر اشاره کردند و گفتند: "برخی گزارش‌ها حاکی است در برخی از جاها در تشخیص صلاحیت‌ها کوتاهی شده است که در این زمینه تحقیق خواهد شد و اگر افرادی نابجا و بر خلاف مقررات به انتخابات راه یافته باشند، انتخابات آنها اعتبار نخواهد داشت؛ چرا که در همه مراحل انتخابات، باید معیارها و ضوابط منطبق بر مبنای جمهوری اسلامی ایران رعایت شود".

بسیاری از ناظران و تحلیلگران سیاسی سفر مقام معظم رهبری به شهرستان چابهار در جریان انتخابات دوم شوراها و رای ندادن ایشان را ناشی از  نارضایتی معظم له از عملکرد و کشمکش‌های سیاسی در اولین دوره شوراها و نحوه تایید صلاحیت‌ها توسط وزارت کشور دولت اصلاحات در دوره دوم شوراها قلمداد کردند.   
  
اما در اردوگاه اصلاح طلبان، اعضا شاخص حزب منحله مشارکت که در آستانه انتخابات دومین دوره شوراها در سال 81 با تفخر و تفرعن از پیروزی قطعی در این انتخابات سخن می‌گفتند، پس از اعلام نتایج دچار سرخوردگی و انزوا سیاسی شدند و با دهن کجی به آرای مردم بجای اصلاح رفتار ساختارشکنانه خود بر میزان کنش‌های افراط گرایانه افزودند.

نگاهی به آرای ماخوذ از سوی اعضای حزب منحله مشارکت در جریان انتخابات دومین دوره شوراها که به زعم خودشان دموکراتیک‌ترین و آزاد ترین انتخابات از مشروطه تا به حال بود، عمق پایگاه اجتماعی جریان به اصطلاح تحول خواه را در دوره سیطره گفتمان اصلاح طلبی به خوبی عیان می‌سازد.

"مصطفی تاجزاده" عضو شورای مرکزی حزب منحله مشارکت که به دلیل سابقه احراز پست مدیریتی در وزارت کشور،  اصلاح طلبان امید زیادی به رای آوری او در جریان انتخابات شورای دوم داشتند تنها موفق به کسب 66196 رای شد. تاجزاده که  از نقش آفرینان اصلی فتنه 88 بود در خرداد 89 با رای دادگاه به تحمل چهار سال حبس محکوم شد.  فریبا داوودی مهاجر که این روزها در رسانه‌های معاند و اپوزیسیون برای خوشخدمتی به بیگانگان کلکسیونی از اعمال و اقوال مغایر با شرع و عرف از کشف حجاب تا همدردی با همجنسگرایان را ابراز می‌دارد، یکی دیگر از ناکامان مشارکتی انتخابات دوره دوم شوراها بود که تنها 32867 رای را به نام خود ثبت کرد.  ابراهیم اصغرزاده از دیگر چهره‌های منتسب به اصلاح طلبان است که علی رغم حضور در دور اول شورای شهر تهران در دور دوم با بی‌اقبالی رای دهندگان تهرانی مواجه شد و تنها 45519 رای را کسب کرد. اصغرزاده که به  طرح نظریه‌های پوچ سیاسی شهره است، در دوره رواج تزهای منورالفکرانه از سوی اصلاح طلبان طی اظهاراتی سخیف از امکان تظاهرات علیه خدا هم سخن گفته بود!نیک آهنگ کوثر کاریکاتوریست جنجالی نشریات زنجیره‌ای اصلاح طلب که این روزها سایت معاند خودنویس را مدیریت می‌کند از دیگر کاندیداهای دوره دوم شوراها بود که با نه مردم تهران مواجه شد، نامبرده در رقابتی تنگاتگ با آرای باطله،5637 رای را اخذ کرد.  

یکی دیگر از منتسبین به اصلاح طلبان که در انتخابات  دوم شوراها با آرایی اندک (9239 رای) مواجه شد، امیر خرم نام دارد، وی که سابقه عضویت در شورای مرکزی جریان معاند نهضت آزادی را دارد از آشوبگران فتنه 88 محسوب می‌شود که  در حرمت‌شکنی عاشورای 88 شرکت داشت.

علیرضا رجایی فعال سیاسی ملی- مذهبی را باید از دیگر نامزدهای اصلاح طلبان در انتخابات دومین دوره شوراها دانست، که نتوانست آرای مردم تهران را برای تصدی کرسی شورای شهر اخذ کند و تنها با 36078 رای پازل شکست انتخاباتی سنگین هم‌طیفانش را تکمیل کرد. گفتنی است رجایی که در فتنه 88 به همراه سایر دوستان ملی – مذهبی‌اش به کمک اصلاح طلبان تندرو آمده بود،‌ در سال 90 به دلیل ارتکاب جرایم امنیتی و تبلیغ علیه نظام محاکمه شد.  هنگامه شهیدی روزنامه نگار و فعال به اصطلاح حقوق بشری است که در انتخابات دوم شوراها در لیست انتخاباتی کارگزاران قرار گرفته بود و تنها توانست 16584 رای را به سبد اصلاح طلبان بریزد. شهیدی که در انتخابات نهم ریاست جمهوری مشاور یکی از کاندیداهای شکست خورده بود، در تیر 88 به جرم شرکت در اجتماعات غیرقانونی و اخلال در نظم عمومی بازداشت شد و با قرار مجرمیت دادگاه مواجه شد.   

حمزه کرمی از دیگر منتسبین به اصلاح طلبان است که در انتخابات دوم شوراها با بی‌اقبالی مردم تهران مواجه شد و تنها 13664 رای را کسب کرد. کرمی هم مانند سایر همقطارانش در فتنه 88 حضوری فعالانه داشت و با مدیریت سایت جمهوریت نقش غیرقابل انکاری در القاء دروغ تقلب و تهییج در جهت آشوب افکنی داشت.   از دیگر چهره‌های منتسب به اصلاح طلبان که در انتخابات دوم شوراها با بی‌اقبالی مردم مواجه شدند می‌توان به محسن سرخو با 9489 رای، محمود علیزاده طباطبایی با 20981 رای و ابوالقاسم آشوری (معاون عمرانی وزارت کشور در دولت اصلاحات) با 51492 رای اشاره کرد. 

با نگاهی به اسامی افرادی که در انتخابات دومین دوره شوراها در سال 81 به نمایندگی از تشکل‌های اصلاح طلب نامزد شده بودند و اتفاقا با شکست سنگین و به اصطلاح  نه مردم مواجه شدند، درمی‌یابیم که اکثر این افراد همان‌هایی هستند که در فتنه 88 با اقوال و اعمال هنجارشکنانه خود آب به آسیاب دشمن ریختند و کاری کردند که نتانیاهو قند در دلش آب شود و آن ها(فتنه گران) را پیاده نظام رژیم صهیونیستی بداند. این افراد در حال حاضر یا در زندان دوران محکومیت قانونی خود را طی می‌کنند و یا به دامان سرویس‌ها و شبکه‌های جاسوسی و رسانه‌ای معاند و اپوزیسیون پناهنده شده‌اند. 

البته مردم هوشیار در بزنگاه‌های گوناگون جواب تندروی‌ها و ساختارشکنی‌های جریان فوقالذکر را داده‌اند، انتخابات سال 88 و حماسه عظیم 9 دی، دو نمونه از حضور آگاهانه مردم برای مخالفت با جریانی بود که انحصارطلبی، حریف زدایی و ساختارشکنی را سرلوحه مرامنامه سیاسی خود قرار داده بود. 

بنابراین اصلاح طلبان و بالاخص مشارکتی‌ها باید تصور کاذب داشتن ضریب نفوذ بالای اجتماعی را که پس از انتخابات 92 در مخیله‌ شان شکل گرفته است، امحا کنند، چراکه آن‌ها با این تصور آمیخته با اوهام شروع به نسخه نویسی و ارائه راهکار و بعضا تعیین تکلیف برای دولت یازدهم کرده‌اند، که نمونه تلویحی و غیرمستقیم این امر را می توان در مصاحبه اخیر سعید حجاریان (از اعضای حزب منحله مشارکت) با ماهنامه اندیشه پویا به وضوح مشاهده کرد.

گفتنی است حجاریان در مصاحبه با ماهنامه اندیشه پویا، راه بقای تفکر حاکم بر دولت را تجدید نظر مداوم و بالا بردن قدرت خودانتقادی رئیس جمهور دانسته بود و ضمن متفاوت دانستن مدل تفکری خود با رئیس جمهور، پایه اصلاحات مدنظر دکتر روحانی را فاقد بنیه دموکراسی خواهی ارزیابی کرده بود.
 


آخرین ویرایش: - -


تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic