ملکه زیبایی ترکیه عکس

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 11:54 ب.ظ  •   

ملکه زیبایی سابق ترکیه گفت: «آن‌ها ۴ ساعت برای بازجویی مرا در مرکز پلیس استانبول نگه داشتند. من در بازجوئیم به آن‌ها گفتم من قصیده خود تنها را با هدف انتقاد از رئیس جمهور ننوشتم، این یک طنز و نوعی از آزادی بیان است، همین».
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران؛مروی بویوکسراک، ملکه زیبایی سابق ترکیه به اتهام توهین به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور، در شبکه‌های اجتماعی توسط پلیس بازداشت شده است.

به گزارش سایت خبری مصری «یوم الاول» بویوکسراک، طی یک قصیده شعری طنز آمیز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به باد مسخره گرفته و سیاست‌های او را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

العربیه نوشت: این ملکه زیبایی قصید طنزآمیز خود را از طریق سایت شخصی‌اش در شبکه اجتماعی «آنستگرام» منتشر کرده است.

مروی بویوکسراک، که به مدت ۴ ساعت در مرکز پلیس توقیف و بازجویی شده بود، گفت: «من در قصیده طنزآمیزم همه رویدادهایی که در طی سه سال گذشته در ترکیه رخ داد را به باد انتقاد گرفتم. رویدادهایی که حتی قبل از انتخابات اردوغان به ریاست جمهوری اتفاق افتاد. بنابرین به شخص اردوغان اهانت نشده است قصید فقط یک طنز است و هیچگونه توهینی به رئیس جمهور اردوغان در آن نیست. و تاکید می‌کنم که قبل از رسیدن اردوغان به ریاست جمهوری آن را منتشر کرده‌ام».

مروی افزود: «من پیش‌تر شعر طنز آمیزی در باره سرود ملی ترکیه، سرودم که توسط مجله طنزآمیز «اویکوسوز» منتشر شد. بنابرین شعر طنزآمیز جز آزادی‌های بیان است».

ملکه زیبایی سابق ترکیه گفت: «آن‌ها ۴ ساعت برای بازجویی مرا در مرکز پلیس استانبول نگه داشتند. من در بازجوئیم به آن‌ها گفتم من قصیده خود تنها را با هدف انتقاد از رئیس جمهور ننوشتم، این یک طنز و نوعی از آزادی بیان است، همین».

وی افزود: «نه گناهی مرتکب شدم و نه دزدی کردم و نه انسان بدی هستم، برای همین حتی هنگام بازداشت احساس راحتی می‌کردم زیرا که می‌دانم گناهکار نیستم و کار اشتباهی انجام ندادم».
برچسب ها: ملکه ، اردوغان ، بازداشت


آخرین ویرایش: جمعه 17 بهمن 1393 11:55 ب.ظ

سندی محرمانه از اعتیاد پهلوی به انواع مواد مخدر/ جنون جنسی شاه پهلوی به روایت روزنامه آمریکایی

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 09:32 ق.ظ  •   

جرایم حکومتی رژیم پهلوی/بخش چهارم

سندی محرمانه از اعتیاد پهلوی به انواع مواد مخدر/ جنون جنسی شاه پهلوی به روایت روزنامه آمریکایی

اسناد موجود از ساواک نشان می‌دهد محمدرضا پهلوی سالها معتاد به انواع مواد مخدر بوده است که در آن گفته می‌شود شاهنشاه تصمیم گرفته قبل از ازدواج اعتیاد خود را ترک کند..
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، فساد اخلاقی در خاندان پهلوی و اطرافیان آن به حدی شرم‌آور و مخالف با موازین اخلاقی است که پرداختن کامل آن طی یک گزارش غیر ممکن است اما اسنادی که از ساواک به جا مانده تنها بخش کوچکی از واقعیت فساد در خاندان پهلوی است.

صببب

این سند ساواک مربوط به سال 1337 است که نشان می‌دهد محمدرضا پهلوی سالها معتاد به انواع مواد مخدر بوده است که در آن گفته می‌شود شاهنشاه تصمیم گرفته قبل از ازدواج اعتیاد خود را ترک کند.

سندی محرمانه از اعتیاد محمرضا پهلوی به انواع مواد مخدر

سند دیگر مربوط به مقاله روزنامه ناسیونال استار آمریکاست که مطلبی در مورد جنون جنسی محمدرضا پهلوی به چاپ رسانده مبنی بر اینکه به مسئولین گمرکی دستور داده‌اند که هر گاه یک زن زیبا در فرودگاه مهرآباد از هواپیما پیاده شود محمرضا را از ورود وی مطلع کنند .

جنون جنسی پهلوی؛ آمار هر زن زیبایی که در فرودگاه مهرآباد پیاده شود در دست محمدرضا(!)/ سندی محرمانه از اعتیاد  پهلوی به انواع مواد مخدر

در خاندان پهلوی، اشرف خواهر دوقلوی محمد رضا شهرتش را از فساد افسار گسیخته‌اش به دست آورد که پایه ثابت قمار خانه‌ها و قاچاق مواد مخدر بود که در ارتباط با این موضوع اسناد متعددی وجود دارد.

جنون جنسی پهلوی؛ آمار هر زن زیبایی که در فرودگاه مهرآباد پیاده شود در دست محمدرضا(!)/ سندی محرمانه از اعتیاد  پهلوی به انواع مواد مخدر

سایر اعضای خاندان پهلوی نیز شرایط مشابهی دارند سند زیر مربوط به قمارهای ثریا پهلوی است.

جنون جنسی پهلوی؛ آمار هر زن زیبایی که در فرودگاه مهرآباد پیاده شود در دست محمدرضا(!)/ سندی محرمانه از اعتیاد  پهلوی به انواع مواد مخدر

اینها تنها بخش اندکی از موارد قابل بیان، در مورد فساد خاندان پهلوی است، در این در بار تعدادی هرزه هویتی با انجام اعمال خلاف اخلاق و عفت عمومی، نتنها آلودگی فضاحت بار پهلوی و اطرافیانشان را نشان می‌دهند بلکه وقتی درب کاخ‌های خود را باز می‌‌کنند، فساد و فحشا را به جامعه می‌کشانند که نتیجه‌اش می‌شود تلاش دربار پهلوی  برای گسترش فساد اجتماعی .


آخرین ویرایش: - -

فروش آنلاین چیپس "نایکی"! +عکس

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 09:31 ق.ظ  •   


چندی پیش یک جوان 22 ساله چیپس خاصی را برای فروش در سایت آنلاین قرار داد که یک سوراخ در آن وجود داشت و ذهن ها را به سمت نماد شرکت "نایکی" می برد. این جوان قصد دارد این چیپس را به بالاترین قیمت بفروشد.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، تا به حال به این نکته دقت کرده اید که گاهی اوقات چیپس ها شکل های عجیبی به خود می گیرند و انسان را یاد چیزهای خاصی می اندازند؟ این اتفاق برای افراد بسیاری افتاده است و لذت آن تنها چند ثانیه طول می کشد ولی عده ای از این مورد استفاده های اقتصادی می کنند. 

چندی پیش یک جوان 22 ساله چیپس خاصی را برای فروش در سایت آنلاین قرار داد که یک سوراخ در آن وجود داشت و ذهن ها را به سمت نماد شرکت "نایکی" می برد. این جوان قصد دارد این چیپس را به بالاترین قیمت بفروشد. 

فروش آنلاین چیپس

او می گوید:" یک روز بعد از کار در حال خوردن چیپس بودم که با این مورد خاص روبرو شدم. سریعا عکس آن را در سایت مزایده آنلاین گذاشتم تا شاید بتوانم آن را به یک کلکسیون دار وسایل عجیب بفروشم." 

البته این چیپس خاصی کم طرفدار هم نبوده است و قیمت آن تا به الان تقریبا به 7 پوند رسیده است. این نشان می دهد که افرادی در دنیا هستند که دوست داشته باشند برای کم ارزش ترین چیزها هم پول پرداخت کنند. 


آخرین ویرایش: - -

از انفجار بمب در دانشگاه تهران تا اختراع تلفن

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 09:28 ق.ظ  •   

امروز در تاریخ؛
رحلت "سیدجمال الدین اسدآبادی، انفجار بمب در دانشگاه تهران، اختراع تلفن توسط "الكساندر گراهام ‏بل،بمباران شدید توكیو توسط هواپیماهای امریكایی و ... از مهم‌ترین رخدادهای تاریخی امروز است.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، امروز 19 اسفند 1392 خورشیدی برابر با 8 جمادی الاول 1435 هجری و 10 مارس 2014 میلادی است. مهمترین رخدادهای تاریخی امروز از این قرار است:

رحلت "سیدجمال الدین اسدآبادی" اندیشمند و مبارز مسلمان (1275 ش)

روحانی مجاهد، سیدجمال ‏الدین اسدآبادی در سال 1217ش در اسدآباد همدان چشم به جهان گشود. در سال 1232 ش به دستور شیخ انصاری عازم هند شد تا مردم آن دیار به ویژه مسلمانان را علیه استعمار انگلستان بسیج كند. از آنجا كه سید، خود بنیانگذار اتحاد ملل اسلامی و وحدت شیعه و سنی بود، تعمداً ملیت خود را مخفی نگه می‏داشت. وی با مسافرت‏های متعدد خود و با ایراد خطابه ‏های پرشور، از مسلمانان می‏خواست با اتحاد و همبستگی، در برابر مفاسد و حاكمیت دست نشانده و استعماری اروپاییان ایستادگی كنند. در نتیجه، وی توسط دولت‏های سرسپرده به هند، پاریس و لندن تبعید شد. همچنین سید در ایران به خواسته ناصرالدین شاه قاجار به دربار رفت ولی وقتی ناصرالدین شاه، سیدجمال را برای حكومت خود خطرناك دید، او را به مرز عثمانی تبعید كرد.

سید در آنجا بود كه نامه بسیار مهم و آتشین خود را خطاب به مرجع تقلید وقت، میرزا محمد حسن شیرازی نوشت و ضمن افشای فساد دربار ناصرالدین شاه، مقدمات نهضت تحریم تنباكو را فراهم آورد. در اواخر عمر به خواسته سلطان عبدالحمید عثمانی به استانبول رفت و پس از مدتی مورد سوءظن سلطان قرار گرفت. پس از قتل ناصرالدین شاه توسط میرزا رضا كرمانی كه از مریدان سیدجمال ‏الدین بود، فشار بر روی سید افزایش یافت و به زندان افتاد. سرانجام وی به دستور سلطان عثمانی مسموم گشت و 19 اسفند 1275ش برابر با 5 شوال 1314 در 58 سالگی بدرود حیات گفت.

رحلت فقیه جلیل "سید محمد مهدی خوانساری" (1284ش)

میرزا محمد مهدی خوانساری در حدود سال 1214ش در اصفهان به دنیا آمد. پدر وی، میرزا محمدباقر خوانساری، صاحب كتاب گرانسنگ "روضات الجنّات" و از فضلا و علمای شیعه زمان و فقیهی اصولی، محدثی توانا، عالمی فاضل، مجتهدی كامل و مفسری زاهد بود. میرزا محمد مهدی، تحصیلات خود را نزد پدر دانشمند و عمویش، سید محمد هاشم چهار سوقی و دیگر بزرگان حوزه علمیه اصفهان پشت سر نهاد و از استادان خود به دریافت اجازه اجتهاد نائل آمد. وی از آن پس به تدریس و تالیف روی آورد و آثاری نگاشت كه فرائضُ الیومیه، حاشیه بر قوانین و تعلیقه بر لمعه از آن جمله‏اند. میرزا مهدی خوانساری سرانجام در نوزدهم اسفند 1284ش برابر با سیزدهم ذی‏حجه 1324ق در هفتاد سالگی درگذشت و در جوار پدر، در اصفهان مدفون شد

شهادت حاج "حبیب ‏اللَّه افتخاریان" فرمانده سپاه مریوان (1363 ش)

درسال 1334 در خانواده ای دامغانی از روستای شهیدپرور وامرزان دیده به جهان گشودژس از پایان خدمت سربازی در اداره برق اصفهان مشغول كار شد و در عین حال به مبارزات سیاسی خود علیه رژیم پرداخت و به علت فشار عوامل شاه به كشور آلمان و بعد فرانسه مهاجرت كرد و همچنین دوره نظامی را در كشور سوریه و لبنان گذرانیده است و مدتی در فرانسه به محافظت از امام پرداخت با پیروزی انقلاب مسوولیت حفاظت و انتقال خانواده حضرت امام را از تركیه به ایران به عهده گرفت و به ایران آمد. در ابتدای ورود به تشكیل سپاه و شكل دهی سازمان این نهاد مقدس پرداخت و در تشكیل سپاه اصفهان نقش ارزنده ای داشته است پس از آن به مازندران عزیمت نمود و با تشكیل پایگاههای سپاه به مبارزه علیه شورش گنبد و بندر تركمن پرداخت و فرماندهی سپاه آن منطقه را بر عهده گرفت و سپس عازم جبهه جنوب شد مدتی فرماندهی تیپ 25 كربلا را بر عهده داشت و به منطقه غرب اعزام و به عنوان فرمانده سپاه مریوان و بانه مشغول خدمت شد و در این خطه مظلوم به ایثارگری و مبارزه علیه خود فروختگان و عمال دشمنان پرداخت و در 19/12/1363 هنگامیكه در اوج پریدن از سكوی پرواز بسوی معشوق بود به دیدار دوست شتافت

در دانشگاه تهران بمب منفجر شد و خسارات زیادی وارد کرد(1350ش)

عده زیادی از جوانان ایرانی مقیم لندن در برابر سفارت ایران در لندن دست به تظاهرات زدند.(1352ش)

این گروه پلاکارتهایی با خود داشتند که حاکی از این بود که نیروهای نظامی ایران باید از خلیج فارس دور بماند و تهاجم ایران به خلیج فارس باید متوقف شود. در این روز همچنین عده ای به سفارت ایران در هلند رفته دست به تظاهراتی زدند

از ساعت 15 الی 16، مراسمی با سخنرانی آقای سید محمد علی موسویان در قریه غیاث آباد گرمسار برپا گردید.(1356ش)

ایشان عید نوروز را به مناسبت حوادث شهرهای قم و تبریز عزای عمومی اعلام کرد. نامبرده در مجلس دیگری که در ساعت 17/10 در مسجد جامع گرمسار برگزار شده بود، در پی عدم حضور سخنران، سخنانی ایراد کرد و در سخنان خود مجددا به عدم برپایی عید نوروز اشاره داشت.

درگذشت "حاجی كرباسی" عالم و فقیه برجسته(1262 ق)

حاج ابراهیم بن محمد حسن خراسانی كاخی معروف به حاجی كرباسی در سال 1180 ق در اصفهان به دنیا آمد و پس از فراگیری دروس مقدماتی، برای تكمیل تحصیلات به نجف اشرف رفت. فقه و اصول و دیگر علوم دینی را از علامه بَحرُالعُلوم و شیخ جعفر كاشِفُ الغطاء و دیگر بزرگان فرا گرفت. وی بسیار محتاط بود و تنها به اصرار میرزای قمی، رساله نوشت. اشاراتُ الاصول، شَوارَعُ، الهِدایه و مِنهاجُ الهِدایه از تالیفات او می‏باشند. حاجی كرباسی در سال 1262 ق در 82 سالگی در اصفهان وفات یافت و در مسجدی كه در آن درس می‏گفت و به مسجد حكیم معروف است، به خاك سپرده شد.

رحلت آیت ‏اللَّه "سیدمحمدباقر خوانساری" فقیه بزرگوار شیعه(1313 ق)

میرزا محمد باقر خوانساری از علمای بزرگ قرن چهاردهم هجری، فقیه، اصولی، محدث، رجالی، ادیب و محقق بوده است. وی ریاست علمی و مذهبی اصفهان را داشته و دارای تألیفات متعددی می‏باشد. روضاتُ الجنّات، اُرجوزَه و قُرةُالعین و... از جمله‏ آن‏هاست.

درگذشت "شیخ محمد عبده" عالم و اندیشمند دینی و مبارز اسلام‏گرای مصری(1323 ق)

شیخ محمد بن عبده بن حسن خیراللَّه مصری، معروف به عبده در اواسط قرن سیزدهم به دنیا آمد. شیخ محمد عبده به همراه سیدجمال الدین اسدآبادی، عالم اسلام را محتاج پاره‏ای اصلاحات می‏دانست و در قطع دست استكبار انگلستان می‏كوشید. عبده مانند سید جمال در پی آن بود كه ثابت كند اسلام توانایى دارد كه به صورت یك مكتب و یك ایدئولوژی، راهنما و تكیه‏گاه اندیشه‏ جامعه‏ اسلامی قرار گیرد و آن‏ها را به عزت دنیایى و سعادت اخروی برساند. از اینرو، سعی داشت، فلسفه ‏های احكام دنیایى و اجتماعی اسلام از قبیل نماز، روزه، حج، زكات و انفاق تبیین و استحكام اصول اخلاقی اسلام را روشن نماید. عبده با سید جمال در دو جهت اختلاف نظر داشت: یكی این كه سید جمال، انقلابی فكر می‏كرد و عَبدُه، طرفدار اصلاح تدریجی بود. دیگر این كه سید، مبارزه با استبداد و استعمار را در رأس برنامه ‏های خود قرار داده بود و معتقد بود اول باید ریشه‏ این اُمُ‏الفساد را كَند و دور انداخت ولی عبده، آموزش و تربیت دینی جامعه را مقدم بر آموزش و پرورش سیاسی می‏دانست. از این اندیشمند و مبارز مسلمان مصری آثاری به جای مانده است كه اصلاحُ المَحاكمِ الشَّرعیة و تفسیر القرآن، از آن جمله ‏اند.

تولد "پیر كورنی" نویسنده و ادیب معروف فرانسوی (1606م)

پیِر كورنی، نخستین شاعر دراماتیك و داستانی قرن هفدهم، در شهر روان فرانسه به دنیا آمد. پیِر كورنی به نمایش‏نامه ‏نویسی علاقه بسیار داشت. وی بعدها پدر نمایش‏نامه نویسی و بنیان‏گذار تئاتر كلاسیك فرانسه لقب گرفت. وی موضوع نمایش‏نامه ‏های خود را از اساطیر و تاریخ می‏گرفت. قهرمانان آثار او از معیار عادی زندگی فراتر رفته، انسان‏هایى شجاع و بشر دوست هستند و قدرت اراده و غرور و عقل را تا حد فوق بشر ارائه می‏دهند. این صفات اخلاقی در آثار كورنی، با غریزه، احساس و سرشت آدمی به كشمكش می‏پردازند. كورنی در نمایش‏نامه ‏هایش به جای اظهار ناتوانی و سستی در برابر سرنوشت، آزادی بشر و قدرت اراده او را ترسیم می‏كرد و انسان برتر و دستیابی به اعتلای بشری را می‏ستود. كورنی یك شاعر دراماتیك است گرچه چند نمایش‏نامه كمدی نیزنوشته است ولی شهرت او بیشتر در تراژدی می‏باشد. او در حقیقت، تراژدی و حتی تئاتر كلاسیك جدید را خلق كرد و خود او آن را به جایى رساند كه برخی از آثارش در رأس اشعار دراماتیك زبان فرانسه قرار گرفته ‏اند. كورنی به سبب خلق شخصیت‏های بزرگ و خصوصیت‏های عالی تراژدی و به سبب عظمت سبك انشاء، شخصیتی برجسته و ممتاز به شمار می‏آید. هم‏چنین تراژدی‏های كورنی كه غالباً شهرت جهانی دارند از عالی‏ترین نمونه‏ های ادبیات كلاسیك جهان محسوب می‏شدند. با این حال، كورنی در اواخر عمر در تهی‏دستی و گمنامی در 26 ژوئیه 1686م در هشتاد سالگی درگذشت. اما بعدها با ساخت فیلم و تئاتر از آثار او، شهرت كورنی فراگیر شد. هوراس، سیدْ و پولیوكت از آثار مشهور اوست.

اختراع تلفن توسط "الكساندر گراهام ‏بل" مبتكر شهیر اسكاتلندی(1876م)

الكساندر گراهام بل مخترع امریكایى، در آغاز استاد ناشنوایان و افراد لال بود. او فكر اختراعِ وسیله ‏ای را در سر می‏پروراند كه به وسیله آن بتوان بین دو نفر از راه دور، ارتباط برقرار نمود. او در حین آزمایش پی برد اصواتی كه به صورت علائم نوشته می‏شوند، چندان اختلافی با خط مورْسْ ندارند، از این رو به جستجوی وسیله ‏ای برآمد كه اصوات را با جریان برق از جایى به جای دیگر بفرستد. او در همین موقع دستگاه ضبط صوتی را ابداع كرد كه به وسیله آن، طرز ادا كردن كلمات را به كرها می‏آموخت. او در اندیشه ساختن دستگاهی بود كه به وسیله آن، اصوات اشخاص به صورت امواج، در سیمْ جریان پیدا كرده و شنیده شوند.

فكر اصلی اختراع تلفن از این‏جا شروع شد كه بل دستگاه ساده‏ای را دید كه دو جعبه از یك باتری برق گرفته و هنگامی كه كسی در یكی از جعبه ‏ها حرف می‏زد در جعبه دیگر ارتعاشاتی برمی‏خاست كه به وسیله سوزن منعكس می‏شد. بل تشخیص داد كه اگر تعداد سوزن‏ها زیاد شود، ارتعاشات صوتی به صورتی واضح‏تر انعكاس خواهند یافت. سرانجام بر اثر تلاش بسیار، نخستین مكالمه آزمایشی تلفنی بین الكسانْدْر گراهام‏بل و دستیارش واتسون در دهم مارس 1876م با موفقیت انجام شد و تحولی بزرگ در وسایل ارتباطی به وجود آمد. 

شكست سپاهیان ایتالیایی از قوای حبشه در نبرد آدوا (1896م)

سپاهیان ایتالیایى كه به قصد تصرف حبشه، اتیوپی كنونی، به این سرزمین حمله كرده بودند، در دهم مارس 1896م در ناحیه ‏ای به نام آدوا شكست خوردند. هدف قوای ایتالیا از این نبرد، تسخیر حبشه و برقراری ارتباط میان دو مستعمره دیگر ایتالیا در شمال شرقی افریقا، یعنی اریتره و سومالی بود. در این جنگ، علی‏رغم تجهیزات مدرن جنگی ارتش ایتالیا، قوای حبشه، پیروزی را نصیب خود كردند و نیروهای ایتالیایی با تحمل خسارات جانی و مالی بسیار، مجبور به عقب‏نشینی شدند.

بمباران شدید توكیو توسط هواپیماهای امریكایی (1945م)

در جریان جنگ جهانی دوم، صدها فروند بمب ‏افكن غول‏پیكر امریكایى، به دفعات، بمب‏های خود را بر شهر توكیو فرو ریختند. در ادامه جنگ، در اثر بمباران شدید توكیو در روز دهم مارس 1945م، نزدیك به هزاران تن از غیر نظامیان ژاپنی كشته شدند. این حمله هوایی امریكا، از سری حملات ایالات متحده به مناطق غیر نظامی ژاپن بود، تا این كشور را وادار به تسلیم كند. بااین‏حال، ژاپن تا ماه اوت سال 1945م كه امریكا با بمب هسته‏ ای، شهرهای هیروشیما و ناكازاكی را هدف قرار داد و صدها هزار انسان بی‏گناه را نابود كرد، تسلیم نشد.

وقوع كودتای "باتیستا" در كوبا و آغاز دیكتاتوری او در این كشور (1952م)

فولخنْسیوْ باتیستا، دیكتاتور پیشین كوبا در سال 1901م به دنیا آمد. وی در 32 سالگی حزبی از طبقات متوسط كوبا را تشكیل داد و در سال 1933م در مقام رهبری حزب خود توانست به نوعی حكومت را در اختیار بگیرد و در نهایت، در سال 1940م به طور رسمی ریاست جمهوری كوبا را برعهده گرفت و به مدت 4 سال در این سمت قرار داشت. گرچه پس از آن قدرت و مسئولیت ظاهری در اختیار دیگران بود. اما باتیستا نفوذ و تسلط خود را در كشور حفظ كرد تا اینكه در نهایت، پس از مدتی در دهم مارس 1952م با انجام كودتایى موفق شد قدرت را به طور مطلق در دست بگیرد و حكومت دیكتاتوری خود راتا 7 سال دیگر ادامه دهد. دوره دوم حكومت باتیستا از یك طرف با مبارزات گروه‏ها و احزاب گوناگون انقلابی همراه بود و از سوی دیگر با حمایت‏های مالی و نظامی امریكا از رژیم حاكم بر كوبا ادامه یافت. در این سال‏ها، باتیستا همچنان در مقابل مردم مقاومت می‏نمود. از این رو تلاش انقلابیون در سال 1958م به اوج خود رسید. در این سال حملات باتیستا علیه مبارزان با هواپیما، تانك و بمب‏های آتش‏زا توام بود. امریكا نیز قوایی را برای كمك به دولت رو به زوال كوبا فرستاد و پلیس مخفی باتیستا نیز بر شدت عمل خود افزود. با اوج‏ گیری مبارزات چریكی در كوبا سرانجام باتیستا مجبور شد در اول ژانویه 1959م از كشور خارج شود و قدرت را به مردم بسپارد.

مرگ "كُنْسْتانْتین چرنینْكو" رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق (1985م)

كُنْسْتانْتین چرنینكو رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق در 24 سپتامبر 1911م در سیبری به دنیا آمد. وی پس از طی تحصیلات خود، در 18 سالگی مسئول سازمان جوانان حزب كمونیست شوروی سابق شد و دو سال بعد به عضویت این حزب درآمد. وی مدت 20 سال از اعضای برجسته دفتر سیاسی حزب كمونیست شوروی بود و بعدها به دبیر كلی آن رسید. از چرنینْكو به عنوان مردی اسرارآمیز و خجول كه به افكار و عقاید بِرِژْنِف سخت پای‏بند بود، یاد می‏شود. وی هم‏چنین میخائیل گورباچف كه مسئولیت نظارت بر امور كشاورزی شوروی را برعهده داشت تا رتبه دومین مقام این كشور ارتقاء داد و دست‏یابی وی را به عالی‏ترین مقام در اتحاد جماهیر شوروی را ممكن نمود. چرنینكو در تمام طول دوران زمام‏داری بِرژنِف در تمامی كنفرانس‏های بین‏المللی نزدیك‏ترین همراه او بود و به همین سببْ محافل غرب وی سایه بِرژنِف نامیده بودند. چرنینكو پس از مرگ بِرِژْنِف و آندروپُوف به ریاست شورای عالی اتحاد جماهیر شوروی منصوب گردید و پس از 13 ماه زمام‏داری در 10 مارس 1985م در 74 سالگی درگذشت. پس از مرگ چرنینكو، میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق به جانشینی او انتخاب شد.

عملیات بزرگ بدر در هورُالهویزه با رمز یا فاطمة الزهرا (1363 ش)

عملیات بزرگ بدر با رمز یا فاطمةالزهرا(س) از روز نوزدهم اسفند سال 1363 در جبهه جنوب واقع در هورالهویزه در وسعت تقریبی 1100 كیلومتر مربع با اهداف انهدام وسیع نیروهای دشمن و تصرف و تأمین هورالهویزه و كنترل جاده بصره - العماره و پاسخ به حملات دشمن به مناطق مسكونی ایران انجام گرفت و تا 26 اسفند به طول انجامید. نتایج عملیات بزرگ بدر: تلفات نیروی انسانی: 3200 نفر اسیر، حدود 15000 نفر كشته و زخمی؛ 

سایر نتایج: انهدام هفت لشكر دشمن و آزادسازی بخش دیگری از منطقه هورالهویزه به وسعت 800 كیلومتر مربع؛ تجهیزات و امكانات: تانك و نفربر: 250 دستگاه انهدامی، هواپیما: 6 فروند انهدامی، هلیكوپتر: 4 فروند انهدامی، انواع توپ: 40 قبضه انهدامی، 5 قبضه اغتنامی، خودرو: 200 دستگاه انهدامی، رادار رازیت: 4 دستگاه اغتنامی. آن چه در عملیات بدر برجستگی داشت عمدتاً عبارت بود از: تصمیم و عزم راسخ جمهوری اسلامی جهت تهاجم به دشمن و ادامه نبرد تحت هر شرایطی مبتنی بر رهنمودهای فرماندهی كل قوا و توانایی و جسارت در بهره‏ گیری از تدابیر و راه‏كارهای جدید و درهم شكستن خطوط دفاعی دشمن در خط و عمق.آخرین ویرایش: - -

هواپیمایی که زنان دربار را برای آرایش مهمانی به فرانسه می‌برد/ ماجرای لباس ملکه دربار برای جشن 2500 ساله/ مردم اموال مرغوب خود را از ترس دربار وقف می‌کردند

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 09:27 ق.ظ  •   

قدیری ابیانه در گفتگوی مشروح با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد
کارشناس مسائل سیاسی گفت: در زمان حکومت رضاخان سنت وقف به شدت رایج و زمین‌های زیادی وقف شد یکی از دلایل این اقدام نیز آن بود که رضاخان هر زمین مرغوبی را تصاحب می‌کرد و مالکین این زمین‌ها تنها راه نجات اموال و زمین‌های خود را وقف آنها می‌دانستند.
باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر در درباره پهلوی/مردم اموال مرغوب خود را از ترس دربار وقف می‌کردند
حسن  قدیری‌ابیانه در گفتگو با خبرنگار احزاب و تشکلهای باشگاه خبرنگاران، با اشاره به فساد گسترده اقتصادی و اخلاقی در دربار پهلوی اظهار داشت: در آن زمان آنچنان فقر گسترده‌ای در کشور  وجود داشت که با وجود گذشت 35سال و انجام تلاش‌های مستمر در جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه پیشرفت‌ها هنوز نتوانسته‌ایم آن  فقر را ریشه‌کن کنیم. درباریان و افراد وابسته به آن‌ها بیت‌المال را غارت می‌کردند و از سهم بیت‌المال برای فسادها و خوش‌گذرانی‌های خود هزینه می‌نمودند در حالی که مردم در فقر مفرط به سر می‌بردند، فرح پهلوی برای بازسازی شهر "ونیز "هزینه می‌کرد و به حساب شهردار لندن پول واریز می‌کرد.   

سفیر سابق کشورمان در ایتالیا اضافه کردـ: مطابق با خاطرات برخی خلبانان بازنشسته که یکی از آن‌ها  مستقیما برای شخص بنده تعریف می‌کرد هر بار که  مهمانی در "دربار" برگزار می‌شد، هواپیمای سلطنتی صبح زود زنان دربار را برای آرایش به فرانسه می‌برد تا خود را برای مهمانی شب آماده کنند، مادر محمدرضا پهلوی هواپیمایی مخصوص داشت که هفته‌ای سه بار او را به آب گرم رامسر می‌برد و در بقیه ایام هفته نیز هواپیما بخشی از آب گرم معدنی رامسر را برای وی به تهران می‌آورد تا وی یک روز نیز از نعمت استفاده از آب گرم رامسر بی‌بهره نماند.

وی در خصوص برگزاری جشن‌های 2500 ساله نیز گفت: به‌طور معمول در مورد جشن‌های 2500 ساله گفتنی زیاد است فقط برای این جشن‌ها رقمی معادل 100 میلیون دلار هزینه شده است. این‌ جشن‌ به‌ مناسبت‌ سالگرد بنیان‌گذاری نخستین‌ سلسله‌ شاهنشاهی در ایران‌ به‌ شكل‌ مفتضحانه‌ای برگزار شد. جشن‌‌های 2500ساله تنها برای‌ رهبران‌ كشورهای خارجی تدارك‌ دیده می‌شد و به‌ همین‌ خاطر تمامی فعالیت‌های تداركاتی آن‌ نیز به‌ خارجیان‌ سپرده‌ می‌شد. جشن‌ها با بریز و بپاش‌ فراوانی همراه بود و هزینه‌ یكصد میلیون‌ دلاری آن‌ هم‌ از خزانه‌ مملكتی پرداخت‌ می‌شد در مجالس‌ برپا شده‌ اعمال‌ خلاف‌ اخلاق‌ و فاسد جاری بود، تنها برای‌ تزئین‌ و چراغانی شهر تهران‌ حدود هشتاد میلیون‌ تومان‌ هزینه‌ شد؛ در حالی كه‌ در جنوب‌ شهر، مردم‌ از شدت‌ قحطی و خشكسالی مجبور بودند اطفال‌ خود را بفروشند.

قدیری ابیانه افزود: در یکی از جشن‌های 2500 ساله نوار حاشیه لباس "فرح پهلوی "یک متر کم می‌آید البته حل مشکل برای پادشاه ایران کار پیچیده‌ای نیست چون یک هواپیمای اختصاصی به فرانسه می‌رود تا آن یک متر نوار را تهیه و برای لباس همسر پادشاه ایران به تهران منتقل کند این‌ها نمونه‌های کوچکی از عمق فساد خاندان پهلوی محسوب می‌شود.  
 
وی ضمن بیان‌ اینکه این فساد در زمان رضاخان نیز سابقه داشت تصریح کرد: در زمان حکومت رضاخان سنت وقف به شدت رایج و زمین‌های زیادی وقف شد یکی از دلایل این اقدام نیز آن بود که رضاخان هر زمین مرغوبی را تصاحب می‌کرد و مالکین این زمین‌ها تنها راه نجات اموال و زمین‌های خود را وقف آنها می‌دانستند تا املاک خود را از دست‌اندازی رضاخان مصون بدانند. لذا وقف زمین‌ها واملاک به امکان متبرکه همچون آستان قدس رضوی سبب می‌شد رضاخان پهلوی  به‌دلیل تحت فشار قرار گرفتن از طرف انظار عمومی قادر به تملک ظالمانه املاک و مستقلات مردم بی‌دفاع کشورش نباشد. این در حالی است که شخص رضاخان قبلا مسئول نظافت اسطبل سفارت هلند در ایران بود اما اصولا این خاندان خود را صاحب همه ثروت کشور تلقی می‌کرد.  
 
سفیر سابق کشورمان در ایتالیا در خصوص فساد اقتصادی اشرف پهلوی نیز گفت: اشرف پهلوی در قاچاق مواد مخدر به اروپا دست داشت و ثروت زیادی را از این طریق گردآوری می‌نمود و برای آنکه انحصار توزیع موادمخدر در ایران را در دست خود داشته باشد به شدت با سایر باندهای قاچاق به مبارزه می‌پرداخت که سود سرشاری نصیب خود کند قاچاق اشیا عتیقه کشور از جمله اقداماتی بود که درباریان کشور در آن زمان انجام می‌دادند فرح پهلوی آنچنان به غارت بیت‌المال پرداخته بود که حتی تخمین زده شده است که ثروت وی از این طریق بیش از ثروت خود محمدرضا پهلوی بوده است. 

وی در ادامه گریزی نیز به فساد‌های اخلاقی دربار پهلوی زد و گفت: فساد اخلاقی نیز در بین درباریان متداول بود فرح پهلوی معشوقین خود را به کاخ محل اقامت خود می‌برد و این درحالی بود که شاه نیز از این قبیل اقدامات وقیحانه  وی مطلع بود و نسبت به آن واکنشی نشان نمی‌داد در خاطرات مادر شاه آمده است زمانی که در این خصوص به فرح اعتراض کردم و خطاب به وی گفتم تو از این قبیل اقدامات که مردان را به اتاق خود دعوت می‌کنی خجالت نمی‌کشی؟ وی پاسخ داد: این مسئله، مسئله‌ای شخصی است و به شما ارتباطی ندارد.  

قدیری‌ابیانه در پایان عنوان کرد: به‌ این ترتیب فساد پهلوی تمام تار و پود نظام شاهنشاهی را دربر گرفته بود و مصداق‌ بیان شده تنها بخش کوچک و ناچیزی از اعمال وقیحانه ،وحشیانه و مشمئز کننده سلطنت پهلوی بشمار می‌رود.  

انتهای پیام/ 
اخبار مرتبط
برچسب ها: دربار ، فساد ، اقتصادی ، اخلاقی


آخرین ویرایش: - -

پیام رهبر انقلاب، مکمل نامه امام خمینی بود + فیلم

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 09:26 ق.ظ  •   


پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای، گفتگویی با "دکتر محمدجواد لاریجانی" نامه حضرت امام به گورباچف منتشر کرد.
به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای، گفتگویی با "دکتر محمدجواد لاریجانی" نامه حضرت امام به گورباچف منتشر کرد.


برای لینک مستقیم دانلود اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/


آخرین ویرایش: - -

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدی ها +عکس

نویسنده : محمد جمعه 17 بهمن 1393 09:16 ق.ظ  •   

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدی ها +عکس

ON .

نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان از کشف یک گور دسته جمعی متعلق به کُردهای ایزدی که به دست عناصر داعش کشته شده اند، خبر دادند.
 

 به گزارش حامیان ولایت: نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان از کشف یک گور دسته جمعی متعلق به کُردهای ایزدی که به دست عناصر داعش کشته شده اند، خبر دادند.

مسئولین وزارت پیشمرگ در شهر "شنگال" در استان نینوا اعلام کردند که در منطقه ای واقع در "سنونی" در نزدیکی شهر یک گور دسته جمعی کُردهای ایزدی را یافته‌اند.

در این گور جمعی، بقایای اجساد 35 زن، کودک و مرد عراقی کشف شد. خانواده ها تلاش دارند از عزیزان ناپدید شده شان در این گور، اثری بیابند. نیروهای محلی عراقی در منطقه کردستان، این گور جمعی را در جریان جستجو برای یافتن مواد منفجره بر جا مانده از داعش کشف کردند.

در پی انتشار خبر کشف این گور، اهالی منطقه برای شناسایی عزیزان ناپدید شده خود، به محوطه این گور آمدند تا شاید بتوانند به شناسایی هویت آنها کمک کنند.  داعش همچنین هزار ایزدی دیگر را که اکثر آنها سالخورده بودند در 9 گور جمعی در شمال عراق دفن کرده بود که این گورهای جمعی در اواخر سال 2014 کشف شد.

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدیان + تصاویر

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدیان + تصاویر

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدیان + تصاویر

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدیان + تصاویر

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدیان + تصاویر

کشف گور دسته جمعی‌ ایزدیان + تصاویر

فراروآخرین ویرایش: - -

شورای شهر منحله اصلاح‌طلبان آوردگاه سیاسی با مفاسد بزرگ اقتصادی

نویسنده : محمد چهارشنبه 15 بهمن 1393 08:09 ق.ظ  •   

شورای شهر منحله اصلاح‌طلبان آوردگاه سیاسی با مفاسد بزرگ اقتصادی

شهردار اسبق و اصلاح‌طلب تهران درباره انحلال شورای شهر اصلاح‌طلبان تصریح کرد برخی چهره‌های تند سیاسی اصلاح‌طلب باعث این انحلال شدند.

مرتضی الویری از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب بود که بعدها به حزب کارگزاران پیوست اما در انتخابات سال 88 از کروبی حمایت می‌کرد. وی در مصاحبه با ندای ایرانیان درباره انحلال شورای شهر اول تهران که همه 15 عضو آن اصلاح‌طلب بودند، می‌گوید: یک واقعیت تلخ این است که به دلیل حضور دو سه چهره تند سیاسی، به جای حاکمیت فضای کارشناسی، سلطه فضای سیاسی را در شورای شهر اول می‌بینیم. در آن مقطع در فضای سیاسی خاصی که به وجود آمده بود، مردم به نامزدهایی رأی دادند که برخی از آنها صبغه تخصصی برای شورای شهر نداشتند ولی بیشتر به عنوان چهره‌های سیاسی شناخته شده بودند. یا حداقل می‌توانیم بگوییم وجه سیاسی آنها  بر وجه تخصصی آنها غلبه داشت. شما اگر گرفتاری اعصاب داشته باشید یا ناراحتی قلب داشته باشید به هیچ‌وجه سراغ پزشکی نمی‌روید که از نظر سیاسی با شما همفکر و هم‌نظر باشد، اصلاح‌طلب باشد یا اصولگرا. بلکه جستجو می‌کنید که آیا این پزشک در این زمینه تخصص دارد یا نه. شورای شهر هم دقیقا همین‌طور است. ما نمی‌بایستی شورای شهر را با عینک سیاسی نگاه بکنیم. متأسفانه شورای شهر اول تبدیل به یک آوردگاه سیاسی شد.

وی می‌افزاید: به هر حال اینها مبنا و پایه اختلافات و مسائلی بود که در شورای شهر اول شکل گرفت. اگر یکی دو چهره تندرو در شورای شهر نمی‌بودند و یا اگر زعما و بزرگان اصلاح‌طلب ریش سفیدی می‌کردند قضایا به نحو دیگری پیش می‌رفت. به هر حال این مسائل در نهایت به انحلال شورای شهر انجامید. مردم سرخوردگی‌هایی از این وضعیت شورای شهر پیدا کردند و از اینجا بود که هزیمت جریان اصلاح‌طلبی شروع شد.

اخیرا صدیقه وسمقی از اعضای شورای شهر اول تهران در مصاحبه‌ای مفصل، زد و بند گسترده یک طیف از اعضای شورا با برج‌سازان در زمینه فروش غیرقانونی تراکم و... را موجب انحلال شورا توصیف کرده بود. وی در مصاحبه با جرس تصریح کرده بود: «دلیل این تنش‌ها جنگ منافع بر سر فروش تراکم بود... کسانی که از خرید تراکم از شهرداری منتفع می‌شدند مثل برج‌سازها، شلوغ کردند و متاسفانه برخی از اعضای شورای شهر آن زمان و برخی از نهادهای قانونی آن زمان مخالف توقف فروش تراکم بودند. در اینجا متأسفانه می‌توانم از مجلس ]اصلاحات[ هم در آن دوره یاد کنم و دیگر نهادهایی که از آنها حمایت و پشتیبانی کردند، در مقابل این تصمیم شهردار و اکثریت اعضای شورای شهر که هشت نفر بودند ایستادند و شورا را به انحلال کشاندند. در میان طیف 7 نفره شورا افرادی بودند که خودشان برج‌سازی می‌کردند و در شورا علنا می‌گفتند «اگر تراکم ما را بدهید ما مشکلی با شهردار نداریم».

وی درباره نقش دولت در انحلال شورای شهر اول می‌گوید: «هیئت حل اختلاف به ریاست‌ آقای ابطحی، وزارت کشور و وزیر کشور وقت، آقای موسوی‌لاری هم همسو با اقلیت شورای شهر بودند و درصدد تغییر شهردار بودند. هدفشان عزل شهردار و آزاد کردن تراکم بود. بلافاصله فردای انحلال، وزارت کشور آقای ملک مدنی را عزل کرد، این هم یک نشانه مهم است برای اینکه آنها با شورا مشکل نداشتند با شهرداری که فروش تراکم را متوقف کرده بود مشکل داشتند. من در آن زمان اعلام کردم که ما بازیچه نیستیم، ما بازی افراد سودجو و فرصت‌طلب را نمی‌خوریم ولو اینکه شورای شهر منحل شود».

آخرین ویرایش: چهارشنبه 15 بهمن 1393 08:10 ق.ظ

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

نویسنده : محمد دوشنبه 13 بهمن 1393 08:12 ق.ظ  •   

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

ON .

روز 12 بهمن 57 بود. مردم ایران با شور و شعف فراوان مشتاق دیدار امام بودند. حضور قریب به سه میلیون ایرانی ، بی سابقه ترین و با شکوه ترین استقبال تاریخی دوران معاصر را رقم زد. استقبال از مردی که با مرجعیت و رهبری بی نظیرش نمونه ای بی بدیل از حکومت اسلامی را در نظام جهانی بنیان گذاشت.
 
پایگاه خبری حامیان ولایت: روز 12 بهمن 57 بود. مردم ایران با شور و شعف فراوان مشتاق دیدار امام بودند.  حضور قریب به سه میلیون  ایرانی ، بی سابقه ترین و با شکوه ترین استقبال تاریخی دوران معاصر را رقم زد. استقبال از مردی که با مرجعیت و رهبری بی نظیرش نمونه ای بی بدیل از حکومت اسلامی را در نظام جهانی بنیان گذاشت.

روزی که حضرت امام خمینی (ره) با قلبی آرام پس از ۱۵ سال هجرت و تبعید به میهن اسلامی بازگشتند هر کدام از شخصیت هایی که در طول ۳۶ سال اخیر بر کرسی ریاست قوه مجریه نشستند در زمان ورود امام خمینی (ره) خاطره ای از خود دارند.

محمد علی رجایی

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

او چند ماه قبل از انقلاب ۵۷ از زندان آزاد شد. هنگام آمدن امام خمینی(ره) به ایران در کمیته استقبال مردمی از وی شرکت داشت.حضرت آیت الله خامنه ای:


روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

یكى از خاطرات خیلى جالب من، آن شب اوّلى است كه امام وارد تهران شدند؛ یعنى روز دوازدهم بهمن شب سیزدهم شاید اطّلاع داشته باشید و لابد شنیده‌اید كه امام، وقتى آمدند به بهشت زهرا رفتند و سخنرانى كردند بعد با هلى‌كوپتر بلند شدند و رفتند.

تا چند ساعت كسى خبر نداشت كه امام كجا هستند! علّت هم این بود كه هلى‌كوپتر، امام را در جایى كه خلوت باشد برده بود؛ چون اگر مى‌خواست جایى بنشیند كه جمعیت باشد، مردم مى‌ریختند و اصلاً اجازه نمى‌دادند كه امام، یك جا بروند و استراحت كنند. مى‌خواستند دور امام را بگیرند.

هلى‌كوپتر در نقطه‌اى در غرب  تهران رفت و نشست، بعد اتومبیلى امام را سوار كرد. همین آقاى  ناطق نورى اتومبیلى داشتند، امام را سوار مى‌كنند مرحوم حاج احمد آقا هم بود. امام مى‌گویند: مرا به خیابان ولى‌عصر ببرید؛ آن‌جا منزل یكى از خویشاوندان است. درست هم بلد نبودند؛ مى‌روند و سراغ  به سراغ، آدرس مى‌گیرند، بالاخره پیدا مى‌كنند منزل یكى از خویشاوندان امام بى‌خبر، امام وارد منزل آنها مى‌شوند!

امام هنوز نماز هم نخوانده بودند عصر بود از صبح كه ایشان آمدند ساعت حدود نه و خرده‌اى  و به بهشت زهرا رفتند تا عصر، نه ناهار خورده  بودند، نه  نماز خوانده بودند، نه اندكى استراحت كرده بودند! آن‌جا مى‌روند كه نمازى بخوانند و استراحتى بكنند. دیگر تماس با كسى نمى‌گیرند؛ یعنى آن‌جا كه مى‌روند، با كسى تماس نمى‌گیرند. حالا كسانى كه در این ستادهاى عملیاتى نشسته بودند ماها بودیم كه نشسته بودیم چقدر نگران مى‌شوند! این دیگر بماند. چند ساعت، هیچ كس از امام خبر نداشت؛ تا بعد بالاخره خبر دادند كه بله، امام در منزل فلانى هستند و خودشان مى‌آیند، كسى دنبالشان نرود!

من در مدرسه رفاه بودم كه مركز عملیات مربوط به استقبال از امام بود همین دبستان دخترانه رفاه كه در خیابان ایران است كه شاید شما آشنا باشید و بدانید آن‌جا در یك قسمت، كارهایى را كه من عهده‌دار بودم، انجام مى‌گرفت؛ دو، سه  تا اتاق بود. ما یك روزنامه روزانه منتشر مى‌كردیم. در همان روزهاى انتظار امام، سه، چهار شماره روزنامه منتشر كردیم. عدّه‌اى آن‌جا بودیم كه كارهاى مربوط به خودمان را انجام مى‌دادیم.

آخر شب حدود ساعت  نه ‌و نیم، یا ده بود همه خسته و كوفته، روز سختى را گذرانده بودند و متفّرق شدند. من در اتاقى كه كار مى‌كردم، نشسته بودم و مشغول كارى بودم؛ ناگهان دیدم مثل اینكه صدایى از داخل حیاط مى‌آید جلو ساختمان مدرسه رفاه، یك حیاط كوچك دارد كه محلِّ رفت و آمد نیست؛ البته آن هم به كوچه در دارد، لیكن محلِّ رفت و آمد نیست دیدم از آن حیاط، صداى گفتگویى مى‌آید؛ مثل اینكه كسى آمد، كسى رفت. پا شدم ببینم چه خبر است.

یك وقت دیدم امام از كوچه، تك و تنها به طرف ساختمان مى‌آیند! براى من خیلى جالب و هیجان‌انگیز بود كه بعد از سالها ایشان را مى‌بینم پانزده سال بود، از وقتى كه ایشان را تبعید كرده بودند، ما دیگر ایشان را ندیده بودیم فوراً در ساختمان، ولوله افتاد؛ از اتاقهاى متعدّد شاید حدود بیست، سى نفر آدم، آن‌جا بودند همه جمع شدند. ایشان وارد ساختمان شدند. افراد  دور ایشان ریختند و دست ایشان را بوسیدند. بعضی ها گفتند كه امام را اذیّت نكنید، ایشان خسته‌اند.

براى ایشان در طبقه بالا اتاقى معیّن شده بود كه به نظرم تا همین سالها هم مدرسه رفاه، هنوز آن اتاق را نگه داشته‌اند و ایام دوازده بهمن، گرامى مى‌دارند به نحوى طرف پله‌ها رفتند تا به اتاق بالا بروند. نزدیك پاگرد پله كه رسیدند، برگشتند طرف ما كه پاى پله‌ها ایستاده بودیم و مشتاقانه به ایشان نگاه مى‌كردیم.

روى پله‌ها نشستند؛ معلوم شد كه خود ایشان هم دلشان نمى‌آید كه این بیست، سى نفر آدم را رها كنند و بروند استراحت كنند! روى پله‌ها به قدر شاید پنج دقیقه نشستند و صحبت كردند.حالا دقیقاً یادم نیست چه گفتند. به‌هرحال، «خسته نباشید» گفتند و امید به آینده دادند؛ بعد هم به اتاق خودشان رفتند و استراحت كردند.

البته فرداى آن روز كه روز سیزدهم باشد، امام از مدرسه رفاه به مدرسه علوىِ شماره دو منتقل شدند كه برِ خیابان ایران است نه مدرسه علوى شماره یك كه همسایه رفاه است  و دیگر رفت و آمدها و كارها، همه آن‌جا بود. این خاطره به یادم مانده است.آیت الله هاشمی رفسنجانی:

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

روز دوازده بهمن وقتی موج جمعیت را در میدان آزادی وحوالی دیدیم اضطراب ما برای نشستن سالم هواپیما بیشتر شد.با همان دلهره خود را به فرودگاه رساندیم.و وقتی هواپیمای حامل امام نشست فریاد شکر و شادمانی از ما مردم و ما برخاست.

موج جمعیت به گونه ای بود که نمی توانستیم به امام نزدیک شویم و از همان دور دیدیدم که امام از هواپبما پیاده و سوار ماشین شد تصمیم گرفته بودیم که خود را به امام در بهشت زهرا برسانیم و جمعیت به گونه ای بود که می دانستیم به بهشت زهرا نمی رسیم.

من و چند تن از مبارزین به همراه آیت الله موسوی اردبیلی تصمیم گرفتیم به منزل ایشان در حوالی میدان توحید برویم تا آنجا از طریق رادیو مراسم بهست زهرا را گوش کنیم در آنجا بودیم که پیغام دادند هلی کوپتری امام را برد و فعلا هیچ خبری از امام نداریم اضطراب ما زیاد شد از طریق تلفن به هر جا که فکرمان می رسید تماس گرفتیم تا بالاخره حوالی بعد ازظهر به ما خبر دادند که امام در منزل برادارشان در دروس هستند.

فردا و پس فردای آن نیزسرگرم مسایل بودم روز چهاردهم خدمت امام در مدرسه علوی رفتم وقتی ایشان مرا دید گفت ما دو روز است که اینجاییم و شما را نمی بینیم و شما کجایید؟ سلام کردم و گفتم مسائل زیاد است انشالله خدمت میرسم و همه چیز را می گویم.

پس از آن بود که دیدارهای مشورتی و جلسات برای چگونگی تنظیم امور درهمان مدرسه شروع شد تا شب بیست و یکم بهمن که خبر حکومت نظامی واحتمال حمله  نیروهای هوایی درشهر پخش شد. نگران بودیم رفتیم پیش امام که شما امشب باید از این مدرسه بروید و ایشان با صلابتی که همیشه سراغ داشتیم گفت: من هیچ جا نمی روم و همینجا می مانم و به مردم هم باید بگویید که هیچ توجهی به حکومت نظامی نکنند.

صلابت و تدبیرامام باعث شد ما در22 بهمن خیلی زود، سریع و بدون کمترین تلفات جانی و مالی در سطح شهر تهران به پیروزی تاریخی برسیم.حجت الاسلام والمسلمین  سید محمد خاتمی:

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

آقای خاتمی تا سال ۱۳۵۷، مراحل درس های "خارج" و "فقه و اصول" را گذراند و در نزدیکی انقلاب اسلامی ایران، ریاست مرکز اسلامی هامبورگ را برعهده گرفت.

در سال ۱۳۵۹، پس از بازگشت به ایران، در نخستین انتخابات پارلمانی جمهوری اسلامی شرکت کرد و به نمایندگی مردم اردکان و میبد وارد مجلس شورای اسلامی شد.محمود احمدی نژاد:

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

در 12 بهمن جزو کمیته انتظامات استقبال از امام بودیم اما وقتی عطر امام در بهشت زهرا پیچید غلغله برپا شد و همه برای استقبال از امام شتافتند.

در آستانه یکی از انتخابات ها سه نفر به عنوان نماینده دانشجویان خدمت امام مشرف شدیم تا از رهنمودهای ایشان مطلع شویم و آنها را به دانشجویان منتقل کنیم، وقتی خدمت امام خمینی(ره) رسیدیم، محو تماشای چهره نورانی ایشان شدیم و مطالب خودمان را فراموش کردیم و بعد از دیدار با امام و در راه بازگشت به جمع دانشجویان تازه متوجه شدیم که مطالب خود را بیان نکردیم و نمی دانستیم چه جوابی به دانشجویان بدهیم.

در دیدار جمعی از دانشجویان در اوایل انقلاب با امام خمینی (ره) که حدود 15 دقیقه طول کشید آنقدر محو تماشای چهره حضرت امام بودم که متوجه سخنان ایشان نشدم و پس از اتمام دیدار متوجه شدم همه حاضران غرق در چهره نورانی امام شده بودند و هیچ کس متوجه رهنمودهای امام خمینی (ره) نشده بود و به همین دلیل سخنان ایشان را از روی نوار پیاده کردیم.حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی:

روسای جمهوری ایران 12 بهمن 57 کجا بودند؟

در مسیر تکمیل درسم  در رشته حقوق درس می خواندم وقتی حضرت امام آمدن به پاریس به طور طبیعی درس رها شد.

در آن ایام بیشتر فرصت ها برای سخنرانی در دانشگاه ها و کشورهای مختلف اروپایی انجام می شد زمانیکه حضرت امام در نوفل لوشاتو بودند من در بسیاری از این سخنرانی ها شرکت می کردم و گاهی اوقات به دیدن حضرت امام به نوفل لوشاتو می رفتم تا آنجا که علاوه بر شهرهای ایران در خیابان های اروپا تظاهرات  برعلیه شاه رخ داد.

بنابراین در 12 بهمن ماه 1357،  در نوفل لوشاتو بودم و به دلیل تکمیل شدن ظرفیت هواپیمای امام دیگر جایی برای من در آن پرواز سرنوشت ساز نبود. بنابراین به لندن رفتم تا با خانواده به ایران باز گردم.


آخرین ویرایش: - -


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو