تبلیغات
گریه - رابطه جنسی در ازای دریافت غذا

رابطه جنسی در ازای دریافت غذا

نویسنده : محمد چهارشنبه 6 فروردین 1393 05:11 ب.ظ  •   

گزارش تکان دهنده از وقایع دردناک سوریه؛
یکی از بزرگترین مشکلات زنان سوریه مسئله پیدا نشدن کار است؛ دختران جوان سوری از اینکه هنگام جستجوی شغل با درخواست‌های بی‌شرمانه صاحبان کار مواجه می‌شوند، شکوه دارند.
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ چهار سال از جنگ داخلی در سوریه می‌گذرد، جنگی که نزدیک به 140 هزار کشته داشته است و موجب شده است بسیاری از خانواده‌ها سرپرستشان را از دست بدهند، به‌طوری که به گزارش سازمان‌ملل‌متحد در حال‌ حاضر در سوریه هفت میلیون نفر در سطح فقر و گرسنگی بوده و چهار میلیون و نیم در زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

مردم سوریه سخت‌ترین دوران زندگانی را می‌گذرانند، در این میان بیشترین درد و آلام جسمی، روحی و روانی را زنان سوریه‌ای می‌برند. تبعیض و فرهنگ خشونت علیه زنان و دختران در بسیاری از جوامع وجود داشته و دارد اما با شعله‌ور شدن آتش‌جنگ و تعارضات‌مسلحانه، این موضوع تشدید می‌شود. بسیاری از زنان و کودکان بی‌گناه سوریه همواره در طی این مدت صدمات زیادی را در جنگ‌ها به صور گوناگون متحمل شده‌اند.
ادعاهای تروریست‌ها و مفتی‌های تکفیری، علیه دولت سوریه

مفتی‌های تکفیری، علاوه بر صدور فتواهایی در خصوص شورش علیه "بشار اسد"، غارت اموال مردم سوریه و سر بریدن ماموران دولتی، سوء استفاده از زنان را نیز حلال اعلام کرده‌اند.

اولین بار فردی از مفتی‌های تکفیری به نام "محمد عریفی" از عربستان فتوایی با مضمون "تجاوز به زنان غیر سنی در سوریه و مکان‌های دیگر حلال است" را صادر کرد، و سال گذشته وی با صدور فتوای دیگری به نام "جهاد نکاح"، برقراری رابطه با دختران، زنان بیوه و حتی زنان شوهر دار را برای ستیزه جویان سوریه جایز شمرد، و در این فتوا گفت: هر کسی که در این جهاد شرکت کند اهل بهشت است و در غیر این صورت اهل جهنم است!
"العریفی" مفتی وهابی سعودی‌ در صفحه شخصی خود (توییتر) از گروه‌های مسلح ضد نظام "بشار اسد" خواست مانع انتشار تصاویر حملات تروریستی خود علیه نیروهای ارتش و شهروندان سوریه شوند. وی همچنین در این پیام خواستار ادامه ایجاد رعب و وحشت در میان مردم سوریه از سوی تروریست‌ها شد.

چندی پیش نیز فتوای بی‌شرمانه‌ دیگری از طرف یکی از مفتی‌های وهابی صادر شد، در این فتوا شیخ "ناصر العمر" از مفتی‌های سعودی، "جهاد نکاح با محارم" را نیز حلال اعلام کرد. بر اساس فتوای او، اگر جنگجویان دختر یا زنی برای نزدیکی پیدا نکردند،‌ می‌توانند با محارم خود این کار را انجام دهند.!

مفتی‌های تکفیری دیگر نیز مانند "شیخ خباب مروان الحمد" در اظهاراتی از چنین فتواهایی حمایت کرده و خواستار ترویج "جهاد نکاح" زنان شدند که این امر با مخالفت علمایی به نام "عبدالرحمن علی صبع" و "لطفی بن جدو" از نمایندگان تونس مواجه شد.

ستیزه‌جویان تکفیری معاند نظام سوریه، در طی چهار سالی که از جنگ این کشور می‌گذرد، نشان داده‌اند فرقی بین زنان و کودکان و نظامیان قائل نیستند، بنابراین همان میزان که احتمال کشته شدن سربازان است همان میزان هم جان زنان و کودکان بی‌سلاح و بی‌دفاع در معرض خطر است.


صحنه‌ای دردناک از اعدام یک کودک سوری

زنان مستاصل سوریه غذا را با رابطهٔ جنسی‌ معامله می‌کنند

"کمیته بین‌المللی نجات" گزارش می‌دهد، زنان مستاصل سوریه غذا را با رابطه جنسی‌ معامله می‌کنند، کودکان مجبور به انجام مشاغل استثماری یا خطرناک می‌شوند، و خانواده‌ها دخترانشان را به ازدواج‌های زود هنگام مجبور می‌کنند از تعداد خانوار یا اجاره بهای خانه بکاهند.


تجاوز به زور 2 جوان اهل ترکیه، به یک دختر جوان سوری تیتر یک روزنامه های ترکیه شد

وب سایت "حریت" ترکیه طی گزارشی نوشت: دختر جوانی که همراه خانواده‌اش و از بیم حملات افراد مسلح معارض نظام سوریه از طریق مرز زمینی وارد ترکیه شده بود و در کنار خیابانی در شانلی یورفا چادری برپا کرده بودند، به زور مورد تعرض و آزار و اذیت دو جوان ترکیه‌ای قرار گرفت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از زنان و دختران جوان سوری قربانی تجاوزات فردی و گروهی افراد مسلح در سوریه شده‌اند.

زنان و دختران قربانی در مصاحبه با شبکه خبری "اسکای نیوز" گفته‌اند: در بسیاری از موارد، این تجاوزهای گروهی و فردی در خیابان‌ها و اماکن عمومی شهرهای درگیر جنگ صورت می‌گیرد. در برخی موارد هم، معارضین مسلح سوری با هجوم به خانه‌ها و تجاوز به زنان و دختران در مقابل چشم اعضای خانواده آنها، شنیع‌ترین عمل ممکن را انجام می‌دهند. 


معضل بیکاری:
از دید خانواده‌های سنتی سوریه، مردان نان‌آور خانواده و حامی زنان محسوب می‌شوند که در بسیاری از خانواده‌های آواره سوری این نان آور از بین رفته است.یکی از بزرگترین مشکلات زنان سوریه مسئله پیدا نشدن کار است؛ دختران جوان سوری از اینکه هنگام جستجوی شغل با درخواست‌های بی‌شرمانه صاحبان کار مواجه می‌شوند، شکوه دارند.

مردهای 60 ساله سعودی به دنبال دختران 14 ساله سوریه

پایگاه خبری "سازمان ملل" در گزارشی با اشاره به سوءاستفاده‌های جنسی سعودی‌ها از دختران جنگ زده سوریه، می‌نویسد: فردی مغازه دار به‌ نام "ابو‌محمد"درشهر "رمثه" واقع در مرز سوریه در جواب مشتریانش که از او سراغ دخترانی زیبا و کم سن و سال (زیر 20 سال و گاه 14ساله) برای ازدواج می‌گیرند، می‌گوید: "آنان از بدبختی سوری‌ها سوءاستفاده می‌کنند. این تهوع‌آور است. آنها می‌توانستند پدربزرگ این دختران نوجوان باشند. آنها اکثراً مردانی از عربستان سعودی هستند؛ 60 ساله، با شکمی بزرگ که در کشورشان دیگر کسی به آنها دخترشان را به همسری نمی‌دهد. وی با نفرت ادامه می‌دهد" :این کار درست نیست، دختران 14ساله که هنوز بچه هستند!…" فحشا و ازدواج اجباری از اشکال خشونت جنسی‌ هستند که به یکی‌ از ویژگی‌‌های قابل توجه و نگران‌کننده بحران سوریه تبدیل شده‌اند.

.

مشکلات زنان پناهنده سوری در کشورهای همسایه:

بسیاری از زنان و کودکان سوری برای ادامه حیات گزینه‌‌ مهاجرت را انتخاب کرده‌اند، کشورهایی همچون "ترکیه"، "مصر" و "اردن" مقصد مهاجرت، اکثر این آوارگان جنگ‌زده هستند، همچنین چادر‌نشینی در حواشی مرزی نیز از دیگر اشکالی است که زنان و کودکان سوری برای ادامه حیات برگزیده‌اند، در معرض سرما و گرما و بیماری‌ها‌ی مختلف قرار گرفتن از مصائب این نوع زندگی است که آوارگان سوری مجبور به تحمل آن هستند. 

 

در اردوگاه "زعتری" طوفان‌های شن و ماسه باعث بیماری و نابودی چادرهای آوارگان شده است. بنابر گزارش"هافینگتن پست"، مشکلات زنان و کودکان سوریه‌ای تنها در سوریه خلاصه نمی‌شود بلکه دامنه معضلاتشان تا کشورهای پناهنده پذیر مانند ترکیه، اردن و مصر نیز کشیده شده است.

زنانی که از ترس جان خود به کشور‌های همسایه پناه برده‌اند و در معرض انواع سوء‌استفاده‌ها و تن دادن به ازدواج‌های اجباری قرار گرفته‌اند، جز آسیب پذیرترین اقشار هستند. زنان پناهنده سوریه‌‌ای از اینکه وضعیت فقر و بی‌پناهی آنان، کار را برای مزاحمان آسان می‌کند، به شدت شکایت دارند.بیش از 9 میلیون به کمک‌های مردمی نیاز دارند

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (آی‌سی‌آر‌سی)، اوضاع غیرنظامیان سوریه را فاجعه‌بار دانسته و تاکید کرده است به عملیات بشردوستانه در این کشور عربی ادامه خواهد داد.

"سازمان ملل" طی گزارشی اعلام کرده است، 9 میلیون و 300 هزار نفر از مردم سوریه از جمله شش میلیون و 500 هزار نفر از آوارگان این کشور به کمک‌های فوری نیاز دارند.

به رغم تلاش سازمان ملل برای ارسال کمک‌های بشر‌دوستانه به بخش وسیعی از مردم سوریه، اما بحران‌های امنیتی مشکلات و دشواری‌های زیادی را بر سر راه امدادگران به وجود آورده است.

بر طبق گزارش سازمان ملل، به دلیل ناامنی در اکتبر، 2013  تنها حدود 30 درصد از حجم مواد غذایی که قرار بود به دست آوارگان سوری برسد، بین آنان توزیع شده است.

دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در گزارش خود با اشاره به این که، سازمان جهانی غذا در ماه گذشته توانسته است به بیش از سه میلیون و 400 نفر از آوارگان سوریه‌ای کمک کند، تصریح کرده است 312 هزار نفر از آن‌ها در مناطق بسیار ناامن زندگی می‌کنند.


خواستگارانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس

از آغاز سال 2013 گزارش‌های‌ زیادی در مورد دختران کم سن و سال سوری منتشر شده است که به طور مکرر از طرف خواستگاران "کشورهای حاشیه خلیج فارس"و از طریق کانون‌های واسطه‌گری در اردوگاه "زعتری" و دیگر مراکز ازدواج می‌کنند. در مناطق جنوبی سوریه و به‌خصوص "درعه"، که بسیاری از پناهندگان از آنجا می‌آیند، به طور سنتی ازدواج دختران در سن کم مرسوم است.

دامادهای سوء استفاده گر

 روزنامه "ملیت" ترکیه، طی گزارشی به بررسی وضع زنان آواره سوریه، در مناطق جنوب شرقی ترکیه به ویژه منطقه اسکندرون (هاتای) پرداخت و نوشت: در حالی که ازدواج با یک زن سوری، پیش از بحران سوریه، دستکم 1500 تا 7000 دلار برای‌ داماد ترکیه‌ای هزینه داشت، پس از بروز بحران در سوریه، این هزینه به کمتر از 1000 دلار کاهش یافت که این مبلغ هم بر اساس سن و زیبایی زن، نوسان پیدا می‌کند! حتی برخی مردان نفقه و مهریه تعیین نمی‌کنند .همچنین سن ازدواج زنان سوری به 14 تا 15سال کاهش یافت. زنان سوری از رسانه‌ها که به طور مفصل درباره "عروسان ارزان قیمت سوری" یا "تن‌فروشان سوری" اطلاع رسانی می‌کنند گله دارند. "امات نیوز" گزارش می‌دهد در سال گذشته بالغ بر 12 هزار ازدواج میان مردان مصری و زنان آواره سوری انجام شده است، که این ازدواج‌ها در قبال 500 جنیه مصری که حدود 75 دلار آمریکا است انجام شده است.

به گزارش "دویچه وله" زنان سوریه‌ای در وضعیت فجیع تجاوز قرار دارند! همچنان که مشکلات در سوریه ادامه دارد، وحشی‌گری بر علیه زنان روز به‌روز فزونی می‌یابد و شخصیت و جایگاه خانم‌ها رو به کاهش می‌رود. آنان در امان نیستند تمام سعی و تلاش خودشان را برای پیدا کردن آرامش و برگشتن به زندگی عادی خود می‌کنند.

وقتی مشکلات بیش از حد توانایی می‌شود

 زنان و دختران سوری از طبقات و ادیان مختلف در خطر تجاوز، کشته شدن، سوء استفاده، فشارهای‌اجتماعی و دیگر تضییقات می‌باشند که تبعات آن موجب افزایش خودکشی در این قشر شده است. طبق آمار "سازمان ملل" از سال 2011  تا کنون آمار خودکشی 15 درصد در سوریه افزایش یافته است.

ماه‌هاست که سخن از آزادی سوریه می‌شود و درباره نزدیکی پیروزی در این جبهه بسیار گفته شده است. بسیاری از مردم سوریه به امید پیروزی و آزادی کامل مملکتشان می‌باشند.


انتهای پیام/
مطالب مرتبط :
بر


آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 06:01 ب.ظ

چهارشنبه 22 خرداد 1398 04:00 ق.ظ

Really when someone doesn't know afterward its up to other people that they will assist, so here it occurs.
دوشنبه 7 اسفند 1396 06:28 ب.ظ
با این حال، شما صدا را تقریبا غیرممکن میدانید
مثل شما می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنید! با تشکر
دوشنبه 2 بهمن 1396 07:14 ب.ظ
در حال حاضر به نظر می رسد مانند Movable Type بهترین است
در حال حاضر پلت فرم وبلاگ نویسی وجود دارد. (از آنچه خواندید) آیا این چیزی است که شما در وبلاگ خود استفاده می کنید؟
جمعه 24 آذر 1396 05:34 ب.ظ
سلام، من می خواهم برای این وب سایت مشترک شوید تا داغترین بروزرسانی ها را بدست آورید، بنابراین کجا می توانم این کار را انجام دهم لطفا کمک کنید.
جمعه 17 آذر 1396 01:19 ب.ظ
I'm extremely pleased to find this website. I need to to thank you for your time
due to this wonderful read!! I definitely enjoyed every part of it and i also have you
saved as a favorite to check out new stuff in your website.
دوشنبه 13 آذر 1396 08:55 ب.ظ
اطلاعات مفید. خوشبختانه من سایت شما را به طور تصادفی پیدا کردم و من شوکه شدم چرا این تصادف پیش از آن رخ نداد!
من آن را نشانه گذاری کردم
دوشنبه 6 آذر 1396 09:22 ب.ظ
من با توانایی های نوشتاری شما و همچنین طرح بندی وبلاگ شما به شدت تحت تاثیر قرار می گیرم.
آیا این موضوع پرداخت شده است یا خودتان آن را سفارشی کردید؟
در هر صورت، نوشتن با کیفیت با کیفیت عالی، باقی می ماند
امروزه یک وبلاگ بزرگ مانند این امروز بی نظیر است.
جمعه 3 آذر 1396 05:48 ب.ظ
همسر من و من کاملا وبلاگ شما را دوست داریم و بسیاری از آنها را پیدا می کنیم
پست شما دقیقا همان چیزی است که من دنبالش هستم
آیا نویسندگان مهمان را برای نوشتن مطالب ارائه می دهید؟
برای شما شخصا؟ من نمیتوانم پستی بنویسم یا در مورد آن توضیح دهم
تعداد کمی از موضوعاتی که در رابطه با اینجا بنویسید.
باز هم، وب سایت فوق العاده!
سه شنبه 30 آبان 1396 07:39 ب.ظ
شریک زندگی من و من در اینجا آدرس وب مختلف متفاوت است
و فکر کردم ممکن است چیزهایی را نیز بررسی کنم. من دوست دارم که من
ببینید حالا من دنبالش هستم به دنبال به دنبال خود را
صفحه وب بارها و بارها
پنجشنبه 18 آبان 1396 01:57 ق.ظ
این مقاله واقعا یک دلپذیر است که به بازدید کنندگان خالص جدید کمک می کند، که مایل به نفع آن هستند
وبلاگ نویسی
یکشنبه 14 آبان 1396 03:57 ق.ظ
شما واقعا این را با ارائه خود به نظر می رسانید، اما این موضوع را در واقع چیزی پیدا می کنید
من فکر می کنم که هرگز نمی فهمم به نظر می رسد بیش از حد
پیچیده و بسیار گسترده برای من دارم نگاه میکنم
برای پست بعدی شما رو به جلو، من سعی خواهم کرد تا آن را قطع کنم!
شنبه 13 آبان 1396 05:35 ب.ظ
وبلاگ شگفت آور من آن را پیدا کردم در حالی که گشت و گذار در اطراف یاهو اخبار.

آیا شما هر گونه پیشنهاد در مورد چگونگی ثبت نام در اخبار یاهو دارید؟
من برای مدتی تلاش کرده ام اما هرگز به نظر نمی رسد که آنجا بمانم!
متشکرم
پنجشنبه 11 آبان 1396 12:10 ق.ظ
جواب خوبی در پاسخ به این پرسش با استدلالهای جامع و همه چیز در مورد آن است.
چهارشنبه 10 آبان 1396 11:21 ب.ظ
من به صاحب این وب سایت بسیار سپاسگزارم
این مقاله عظیم را در این مکان به اشتراک گذاشته است.
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:45 ب.ظ
روز خوب! من فقط می خواهم به شما یک شگفت انگیز بزرگ برای بزرگ
اطلاعاتی که در این پست به دست آورده اید. من به تو خواهم گشت
وب سایت برای زودتر.
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:33 ب.ظ
وای! این وبلاگ دقیقا مثل یک پیرمرد من است! این موضوع کاملا متفاوت است
اما تقریبا همان طرح و طراحی را دارد. انتخاب برجسته رنگ ها!
سه شنبه 9 آبان 1396 05:09 ب.ظ
Peculiar article, just what I needed.
سه شنبه 9 آبان 1396 04:47 ب.ظ
That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere.
Simple but very precise information… Thank you for sharing this one.

A must read post!
دوشنبه 8 آبان 1396 08:11 ب.ظ
این پایان دادن به روز من است، اما قبل از پایان من خواندن این پست عالی برای بهبود تجربه من است.
دوشنبه 8 آبان 1396 08:06 ب.ظ
Aw, this was an exceptionally nice post. Taking the
time and actual effort to generate a good article… but what can I say… I procrastinate a lot and don't manage to get anything done.
شنبه 18 شهریور 1396 02:47 ب.ظ
سلام. من وبلاگ خود را با استفاده از MSN پیدا کردم. این بسیار است
مقاله به خوبی نوشته شده است. من مطمئنم که آن را نشانه گذاری کرده و به خواندن بازگردانم
بیشتر از اطلاعات مفید شما. از پستتان ممنونم.
من مطمئنا باز گشتم
شنبه 18 شهریور 1396 08:55 ق.ظ
سلام به شما اجازه می دهم که به من اطلاع دهید که چه میزبان هستید
استفاده از من وبلاگ خود را در 3 کاملا متفاوت بارگذاری کردم
مرورگرها و من باید بگویم این وبلاگ بارها بسیار سریعتر و سپس بیشتر.
آیا یک ارائه کننده میزبانی خوب را با یک قیمت صادقانه می توانید پیشنهاد دهید؟
خیلی ممنون، من از آن قدردانی میکنم!
شنبه 18 شهریور 1396 07:17 ق.ظ
کالاهای فوق العاده از شما، مرد. من در ذهن شما هستم
قبل از آن چیزها و شما به سادگی بسیار با شکوه هستید.
من واقعا دوست دارم آنچه را که شما در اینجا دریافت کرده اید، قطعا دوست داشته باشید
آنچه شما بیان می کنید و نحوه ی بیان آن چیست.
شما آن را سرگرم کننده می کنید و هنوز برای آن ماندن دارید
معقول. من نمی توانم صبر کنم تا بیشتر از شما یاد بگیرم.
این در واقع یک وب سایت فوق العاده است.
شنبه 18 شهریور 1396 12:42 ق.ظ
بیشتر بنویسید، این همه چیزی است که باید بگویم. به معنای واقعی کلمه، به نظر می رسد که شما به آن اعتقاد دارید
ویدیو به نظر شما شما به وضوح می دانید که چه صحبت می کنید
در مورد، چرا اطلاعات هوشمندانه شما فقط در هنگام ارسال فیلم ها به وبلاگ شما زمانی که شما می توانید به ما چیزی آموزنده برای خواندن؟
جمعه 17 شهریور 1396 04:20 ق.ظ
داستان خنده دار وجود دارد. چه اتفاقی بعد رخ داد؟ موفق باشید!
پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:02 ب.ظ
Hi mates, pleasant piece of writing and pleasant arguments commented
at this place, I am truly enjoying by these.
پنجشنبه 12 مرداد 1396 08:52 ب.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire actually
enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.
یکشنبه 4 تیر 1396 07:21 ب.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که
صدایی دلنشین ابتدا آیا نه حل و فصل بسیار خوب با من
پس از برخی از زمان. جایی درون جملات شما قادر به
من مؤمن متاسفانه تنها برای کوتاه در حالی که.
من هنوز کردم مشکل خود را با فراز در
منطق و شما ممکن است را سادگی به کمک پر کسانی که شکاف.
که شما که می توانید انجام من می مطمئنا
بود تحت تاثیر قرار داد.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:57 ق.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی
مناسب ابتدا آیا واقعا کار بسیار خوب با من پس
از برخی از زمان. جایی در سراسر جملات شما
قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای while.
من هنوز مشکل خود را با فراز در مفروضات و یک خواهد را
سادگی به پر کسانی که معافیت. اگر شما که می توانید انجام
من خواهد بدون شک بود مجذوب.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:21 ق.ظ
Heya superb blog! Does running a blog similar to this take a massive amount work?

I've virtually no expertise in computer programming however I had been hoping to
start my own blog soon. Anyhow, should you have any recommendations
or techniques for new blog owners please share. I know this is off topic but I just had to ask.
Thank you!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30